آمادگی ایران برای امضای توافق‌نامه همکاری با کمیسیون انرژی اتحادیه آفریقا

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت اعلام کرد که ایران برای همکاری با آفریقا به راه‌حل‌های ترکیبی و متقابل نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، احمد اسدزاده در نشست «چشم‌انداز صنعت نفت و گاز آفریقا» که امروز (پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت) در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد، گفت: کار با آفریقا برای وزارت نفت بسیار مهم است و به همین دلیل یک ستاد ویژه در این حوزه ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: اگر بخواهیم روابط خود را با آفریقا رونق دهیم، باید به‌سمت راهکارهایی حرکت کنیم که مکمل یکدیگر باشند.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت بیان کرد: ما نمی‌خواهیم تنها  در حوزه صادرات یا واردات با آفریقا همکاری کنیم، بلکه باید به‌سمت راهکارهای ترکیبی برویم؛ یعنی صادرات در مقابل واردات. هم‌اکنون می‌توانیم طلا، مس و پنبه از آفریقا وارد کنیم و از طرف دیگر، کالاهای بسیار زیادی برای صادرات به آفریقا داریم. این موارد باید کنار یکدیگر تعریف شود.

اسدزاده با بیان اینکه باید به‌سمت عرضه و تقاضای متقابل در آفریقا پیش برویم، تأکید کرد: اگر راه‌های ترکیبی را انتخاب کنیم، حجم روابط تجاری ما افزایش می‌یابد.

وی در پایان گفت: آمادگی کامل داریم با کمیسیون انرژی اتحادیه آفریقا توافق‌نامه‌های مشترک امضا کنیم و رابطه‌ای نزدیک، منسجم و پرقدرت شکل دهیم.

کد خبر 641266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =