پالایشگاه نفت اصفهان برای ساخت رآکتور با یک دانش‌بنیان تفاهم‌نامه امضا کرد

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نواندیش فناوری تروند از همکاری با شرکت پالایش نفت اصفهان به‌منظور ساخت رآکتور جداکننده گازهای همراه به‌روش جذب آمینی خبر داد.

وحیدرضا دهنوی در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا بیان کرد: شرکت نواندیش تروند (آی‌سی‌آی) زیرمجموعه شرکت طراحی و ساختمان نفت و پژوهشگاه صنعت نفت است که پروژه‌های تعریفی خود را با هدف نزدیک‌شدن دانش تولیدشده در پژوهشگاه صنعت نفت و برطرف‌سازی نیازهای فناورانه به‌وجودآمده از سوی شرکت طراحی و ساختمان نفت که به‌عنوان بزرگ‌ترین مجری اوپی‌سی پالایشگاه‌ها شناخته می‌شود، به پیش می‌برد.

وی با بیان اینکه شرکت دانش‌بنیان نواندیش فناوری تروند در گام نخست توانست نوعی رآکتور برای جداسازی گازهای همراه به‌روش جذب آمینی اختراع کند، افزود: خوشبختانه در پایان سال ۱۴۰۲ این رآکتور از سوی پژوهشگاه صنعت نفت ارزیابی و تأیید شد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نواندیش فناوری تروند با بیان اینکه گازهای همراه، فشار بسیار پایینی داشته و برای جمع‌آوری و فرآورش به تجهیزاتی با ابزار بزرگ نیاز دارند، گفت: این رآکتور سانتریفیوژ قابلیت فرآورش گازهای همراه با فشار اتمسفر را دارد که سبب برطرف‌شدن بزرگ‌ترین معضل گازهای همراه نفت شده است.

دهنوی با اشاره به تفاهم‌نامه امضاشده بین پالایشگاه نفت اصفهان و شرکت دانش‌بنیان نواندیش فناوری تروند در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران تصریح کرد: پروژه اصلی این تفاهم‌نامه ظرف مدت یک‌ ماه برپایه فناوری فناورانه شرکت نواندیش تروند و به‌منظور بازیابی گازهای دودکش از یکی از واحدهای عملیاتی پالایشگاه نفت اصفهان انجام می‌شود.

کد خبر 641428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =