۱۵ قرارداد و موافقت‌نامه نفتی به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار امضا شد

وزارت نفت،‌ شرکت ملی نفت ایران و معاونت علمی،‌ فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، ‌۱۵ قرارداد و موافقت‌نامه با شرکت‌های ایرانی به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار امضا کرد.

به گزارش خبرنگار شانا،‌ وزارت نفت،‌ شرکت ملی نفت ایران و معاونت علمی،‌فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان امروز (شنبه،‌۲۲ اردیبهشت) در حاشیه روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت،‌ گاز،‌ پالایش و پتروشیمی ۱۵ قرارداد و موافقت‌نامه شامل ۱۱ قرارداد تولید بار اول به ارزش ۵۸۰ میلیون دلار و چهار موافقت‌نامه بومی‌سازی تجهیزات موردنیاز صنعت نفت با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۲۰ میلیون دلار با شرکت‌های ایرانی، با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی،‌ فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری، جواد اوجی،‌ وزیر نفت، و محسن خجسته‌مهر،‌ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، امضا کردند. 

موافقت‌نامه بومی‌سازی لوله مغزی سیار بین شرکت پشتیبانی،‌ ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران و شرکت «فالیز پیوهش فارس» امضا شد. شرکت پشتیبانی،‌ ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران همچنین موافقت‌نامه بومی‌سازی لوله‌های بدون درز (CRA) چاه‌های نفت و گاز را با شرکت‌های بهشت کویر آریانا و لوله دقیق فولادی فورج پرند امضا کرد.

همچنین در موافقت‌نامه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در صنایع پالایشی،‌ انرژی‌های تجدیدپذیر و زنجیره مرتبط از محل بازار دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی،‌ فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با نفت سپاهان امضا شد.

معاونت علمی،‌ فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری موافقت‌نامه شکست هیدرولیکی را نیز با شرکت نفت و گاز اروندان امضا کرد.

حمایت ۵۸۰ میلیون دلاری صنعت نفت از ساخت بار اول

در این مراسم، همچنین ۱۱ قرارداد ساخت بار اول امضا شد. بر این اساس، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب قرارداد طراحی و ساخت و رانش رشته تکمیلی با فشار کاری ۱۵ هزار پام (پوند بر اینچ مربع) را به ارزش ۱۳ میلیون دلار با شرکت خرد صنعت اروند امضا کرد.

شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب همچنین قراردادهای ساخت شیر فرازآوری با گاز و متعلقات آن را با شرکت توسعه کسب‌وکار نیما انرژی (تکنا) به ارزش ۴ میلیون دلار،‌ طراحی و ساخت ۴ مجموعه HOT TAP فشاربالا برای ایمن‌سازی و تعمیر چاه‌های نفت و گاز به ارزش ۸۵۰ هزار دلار با شرکت اشتاو صنعت، طراحی و ساخت آسیاب‌کننده و ابزار بازیافت توپک لوله‌های بدون درز با شرکت همراه پوشش به ارزش ۲۶۶ هزار دلار، ساخت دستگاه اندازه‌گیری نقطه شبنم گازهای ترش با رطوبت بالا با سرمایه‌گذاری ۱.۱ میلیون دلار با شرکت مهندسی حسگرهای هوشمند پارس، طراحی و ساخت دستگاه ارزیابی افزایه اسیدی کف‌ساز تحت فشار و دما با شرکت آسای شریف به ارزش ۲۰۲ هزار دلار، طراحی،‌ نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه پمپ چند فازی به ارزش ۱۰ میلیون دلار با شرکت اکسین گاز پمپ، لوله‌جداری ۲۰ اینچ با سرمایه‌گذاری ۳.۳ میلیون دلار با شرکت لوله‌سازی اهواز، و طراحی و ساخت دستگاه دیسک‌گردان با سرمایه‌گذاری ۱۱۸ هزار دلار با شرکت «انرژی آسای شریف» امضا کرد.

شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز قرارداد ۳۳.۵ میلیون دلاری را با شرکت‌های بهشت کویر آریانا و فراسان با هدف طراحی و ساخت لوله‌های ترموپلاستیک مقاوم‌شده امضا کرد.

آخرین مورد نیز امضای قرارداد تولید ماده ضدعفونی‌کننده برپایه دی‌اکسید کلر بود که با ارزش سرمایه‌گذاری ۱۲۸ هزار دلار بین شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت مهرتاش سپاهان امضا شد.

کد خبر 641474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =