بومی‌سازی بیش از ۱۴۰ قطعه در منطقه ۹ عملیات انتقال گاز

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از بومی‌سازی بیش از ۱۴۰ قطعه در این منطقه عملیاتی خبر داد.

به گزارش شانا به‌نقل از شرکت انتقال گاز ایران، محی‌الدین مفخمی دراین‌باره گفت: اقلام بومی‌سازی‌شده در منطقه ۹ عملیات انتقال گاز در سال‌های اخیر ۱۴۲ قطعه بوده و این موضوع نشان‌دهنده دراولویت‌بودن بومی‌سازی قطعات و تجهیزات در این منطقه عملیاتی است.

وی با بیان اینکه تاکنون اقدام‌های ارزشمندی به‌منظور خودکفایی و بومی‌سازی قطعات در این منطقه انجام شده است، افزود: مهم‌ترین آن تعمیر اساسی توربین MAN تأسیسات قلعه‌جیق بود که پس از دو سال مطالعه و تلاش مستمر و شبانه‌روزی و ابتکارات تازه، با صرفه‌جویی ۲۳۵ میلیارد ریالی همراه بود و برای نخستین بار در کشور انجام شد.

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز با بیان اینکه ۱۰۸ قطعه برای تعمیرات اساسی توربین‌های MAN در تأسیسات تقویت فشار گاز نکا، نور و قلعه‌جیق بومی‌سازی شد، تصریح کرد: ۳۴ قطعه نیز برای توربین‌های DRESSER RAND تأسیسات رامسر و NEVSKY تأسیسات تقویت فشار گاز رشت بومی‌سازی شده است.

مفخمی با بیان اینکه کارگروه خودکفایی با هدف شناسایی تولیدکنندگان و سازندگان داخلی که توانایی ساخت قطعات یدکی را دارند در منطقه فعال است، تأکید کرد: خریداری‌نکردن کالاهای خارجی که نمونه مشابه داخلی دارند، از اقدام‌های مهم منطقه برای تحقق تولید، خودکفایی و اشتغال‌آفرینی است.

وی برقراری ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکنندگان داخلی به‌منظور ساخت قطعات یدکی با دراختیارگذاشتن نمونه قطعات و اطلاعات فنی موردنیاز را از دیگر اقدام‌های حمایتی منطقه از شرکت‌های ایرانی دانست و یادآور شد: دانش‌بنیان‌ها تعدادی از این قطعات را بومی‌سازی کردند.

کد خبر 641737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =