تولید نفت خام ایران ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد

طرح افزایش تولید روزانه نفت کشور از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه به ۴ میلیون بشکه در دومین نشست شورای اقتصاد به ریاست سرپرست ریاست‌جمهوری بررسی و تصویب شد.

به گزارش شانا به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، کلیات طرح ارائه گزارش تازه‌ترین وضع طرح‌های معرفی‌شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی، همچنین طرح افزایش تولید نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران بعدازظهر امروز (شنبه، پنجم اردیبهشت)، در دومین نشست شورای اقتصاد در سال ۱۴۰۳، به ریاست محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری، بررسی و تصویب شد.

کلیات طرح ارائه گزارش تازه‌ترین وضع ۶ طرح معرفی‌شده برای استفاده از ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات مالی خارجی در این نشست که رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، وزرای نفت، کشور، اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان مربوطه حضور داشتند، بررسی و مصوب شد.

طرح افزایش تولید نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران و طرح کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی نیز بررسی و مصوب شد که طبق این طرح، تولید نفت کشور از روزانه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه به ۴ میلیون بشکه برسد که با اجرای این طرح، حجم تولید نفت خام در کشور تا ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

در طرح افزایش تولید نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران با سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلار، تنها در سال ۱۴۰۳ و با افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز معادل ۷ میلیارد درآمد نفتی برای کشور محقق می‌شود که دراین‌باره تأکید شد این سرمایه‌گذاری عظیم نفتی با اولویت مشارکت مردمی اجرایی و نهایی شود.

تولید نفت خام ایران ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد

کد خبر 642173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =