مشارکت ۱۵۰ میلیارد ریالی نفت در ساخت نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت گفت: نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با تخصیص اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریالی از سوی وزارت نفت به بهره‌برداری رسید.

بابک دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با بیان اینکه همسو با تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر دانش‌بنیان‌شدن صنعت نفت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در این صنعت در دولت سیزدهم افزایش یافته است، گفت: پروژه نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری و همسو با مسئولیت اجتماعی شرکت ملی نفت کلید خورد و جوانان و متخصصان کشور با توجه به اعتمادی که از سوی وزرات نفت به آن‌ها شد، در انجام این پروژه سربلند شدند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع آغاز شد، افزود: ظرفیت نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه ۵۴۰ کیلووات است.

پروژه نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه روز شنبه (پنجم خرداد) با حضور مسئولان وزارت نفت و استانداری کرمانشاه افتتاح شد.

مشارکت ۱۵۰ میلیارد ریالی نفت در ساخت نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در بخش آموزش

براساس این گزارش، مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران در آیین افتتاح پروژه نیروگاه خورشیدی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: هدف‌گذاری وزارت نفت در دولت سیزدهم، ارتقای دانش‌بنیان‌ها در این صنعت است.

دارابی این عملکرد را نتیجه اعتقاد به اندیشمندان کشور دانست و افزود: صنعت نفت کشور همسو با مسئولیت اجتماعی خود ۴۰ هزار میلیارد تومان به مناطق محروم و نفت‌خیز اختصاص داده است که ۷ هزار میلیارد تومان آن مربوط به بخش آموزش کشور می‌شود.

وی افزود: همچنین در تولید بار اولی‌های اجناس راهبردی نیز تولید ۵۰۰ قلم راهبردی هدف‌گذاری شده است، ضمن اینکه در حوزه نفت و گاز  شاهد رشد اقتصادی ۲۰درصدی بوده‌ایم.

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران بیان کرد: سهم استان کرمانشاه طبق مصوبه ۴ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال است که از این مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال به مراکز آموزش عالی استان اختصاص دارد.

اجرای ۴.۶ میلیارد ریال طرح مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در استان کرمانشاه

در ادامه این آیین محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه، با بیان اینکه مجموعه‌های دانشگاهی باید در زمینه الگوسازی در کشور پیشرو باشند، گفت: زمانی که پای کار باشیم و به نیازهای اولویت‌دار توجه کنیم، نتیجه‌اش رقم‌خوردن کار درخور توجهی مانند احداث نیروگاه خورشیدی می‌شود.

وی تأکید کرد: راه خدمت‌رسانی و کار جهادی در تمام نقاط کشور با قوت ادامه می‌یابد.

استاندار کرمانشاه یکی از مصداق‌های آوردن پول نفت سر سفره مردم را اقدام‌های وزارت نفت در زمینه مسئولیت‌ اجتماعی دانست و گفت: درمجموع طبق مصوبه‌های دور نخست و نیز الحاقیه‌ای که داشتیم ۴ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال از سوی وزارت نفت به‌منظور مسئولیت‌ اجتماعی خود به این استان تخصیص داده شده است.

در حاشیه این آیین، پروژه تجهیز مرکز روباتیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان افتتاح شد که بازوی روباتیک، روبات پرنده و دوربین دید در شب، دستگاه وایرکات، دستگاه سوپر دریل، دستگاه پرینتر سه‌بعدی و... بخشی از تجهیزات این پروژه است.

در دولت سیزدهم ۸۲ پروژه مسئولیت اجتماعی با اعتبار بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان در استان کرمانشاه تکلیف شده که از این تعداد تاکنون ۳۴ طرح تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است. همچنین، برای اجرای طرح‌های مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در استان کرمانشاه، تاکنون در دولت سیزدهم ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و ۲۱۷ میلیارد تومان نیز به‌تدریج و در روند تکمیل پروژه‌ها هزینه می‌شود.

کد خبر 642424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =