اجرای ۱۶۰ میلیارد تومان پروژه مسئولیت اجتماعی در سیستان‌وبلوچستان

وزیر نفت از اجرای ۱۶۰ میلیارد تومان پروژه مسئولیت اجتماعی در استان سیستان‌وبلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان سیستان‌وبلوچستان، جواد اوجی امروز (پنجشنبه، ۱۷ خرداد) در حاشیه آیین بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی، در جمع خبرنگاران گفت: امروز پروژه‌های ماندگاری در حوزه صنعت نفت و گاز کشور به بهره‌برداری رسیدند؛ سه پروژه کلان صنعت گاز در سیستان‌وبلوچستان به ارزش ۲۵ هزار میلیارد تومان و پنج ایستگاه تقویت فشار گاز در کشور به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: شرکت گاز استان سیستان‌وبلوچستان گازرسانی به ۱۴۰ روستا و ۱۳ شهر دیگر را هم در حال اجرا دارد که برخی از این پروژه‌ها تا ۹۰درصد هم پیشرفت داشته‌ است.

وزیر نفت تصریح کرد: خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار نیز به بهره‌برداری رسید که گاز را به‌ نیروگاه چابهار هم‌می‌رساند، فاز نخست خط لوله سربیشه تا نهبندان هم جزو پروژه‌های بهره‌برداری‌شده بود تا شبکه گاز رینگ شرقی تقویت شود. همچنین با بهره‌برداری از این خطوط انتقال، گاز طبیعی به ۱۶۰ واحد صنعتی به‌ویژه دو صنعت سیمان رسید که مانع سوختن فرآورده‌های نفتی می‌شود.

اوجی با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در این استان بسیار پایین بود، ادامه داد: اما به همت شرکت ملی گاز ایران، انقلابی در حوزه گازرسانی رقم خورده است که رفاه و اشتغال بیشتر را برای مردم درپی دارد.

وی بیان کرد: ۶۴۰ میلیارد تومان تعهد وزارت نفت برای تخصیص پروژه‌های مسئولیت اجتماعی است که تاکنون ۱۶۰ میلیارد تومان در این استان اجرا شده است.

کد خبر 642649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =