عزم شرکت نفت مناطق مرکزی برای توسعه میدان‌های غرب کشور

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از عزم راسخ این شرکت برای توسعه و تولید حداکثری و استفاده از ظرفیت‌های موجود در میدان‌های نفت و گاز غرب کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت‌ مناطق مرکزی ایران، مهدی حیدری در بازدید از میدان‌های گازی باباقیر و بانکول بر توسعه و تولید حداکثری از این میدان‌های مهم تأکید کرد و افزود: میدان‌های یادشده با ایفای نقشی تأثیرگذار در افزایش ظرفیت پالایشگاه گاز ایلام و تأمین خوراک پتروشیمی استان ایلام می‌توانند بخشی از گاز مصرفی سرانه خانگی و تجاری استان‌های غرب کشور را تأمین کنند.

وی در بازدید از میدان‌های باباقیر و بانکول که در گستره عملیاتی شرکت نفت و گاز غرب قرار دارند ابراز امیدواری کرد که با اتمام حفاری چاه اول بابا قیر و جمع‌آوری اطلاعات تکمیلی، توسعه این میدان شتاب بیشتری گیرد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ضمن بازدید از پروژه توسعه میدان بانکول، گفت: توسعه این میدان کمکی شایان به مسئله ناترازی گاز و در عین حال تأمین خوراک پتروشیمی ایلام می‌کند.

حیدری با تأکید بر اهمیت اجرای گام دوم طرح توسعه میدان گازی تنگ بیجار تصریح کرد: ظرفیت تولید روزانه این میدان هم‌اکنون ۲۵۰ میلیون فوت مکعب است و براساس برنامه‌ریزی‌ها، در گام دوم طرح توسعه آن قرار است این ظرفیت به روزانه ۴۰۰ میلیون فوت مکعب برسد.

وی افزود: با اجرای گام دوم طرح توسعه میدان تنگ بیجار شاهد افزایش برداشت از این میدان و رسیدن آن به روزانه ۱۱ میلیون متر مکعب خواهیم بود.

کد خبر 642947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =