افزایش ۴۸درصدی مبادلات تجاری ایران و روسیه در ۳ ماه نخست ۲۰۲۴

معاون نخست‌وزیر روسیه گفت: حجم مبادلات تجاری این کشور با جمهوری اسلامی ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۴ نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۴۸‌درصد افزایش یافت.

به گزارش شانا به‌نقل از ایرنا، الکساندر نواک که در سه سال گذشته ریاست طرف روسی کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی با ایران را بر عهده داشته است، این خبر را در دیدار با جواد اوجی، وزیر نفت، و رئیس طرف ایرانی این کمیسیون در مسکو اعلام کرد.

وی گفت: براساس نتایج سه ماه نخست سال ۲۰۲۴، صادرات روسیه به ایران ۷۷درصد و واردات این کشور از ایران ۱۳درصد افزایش یافته است.

ابراز خرسندی از راه‌اندازی پرواز مستقیم تازه

معاون نخست‌وزیر روسیه در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی پروازهای مستقیم در مسیر گروزنی - تهران در تاریخ ۱۰ژوئن۲۰۲۴ اشاره کرد که از سوی (شرکت ایرانی) ماهان ایر انجام می‌شود.

نواک ادامه داد: اطمینان دارم که این موضوع انگیزه‌ای برای افزایش جریان گردشگر متقابل بین ایران و مناطق قفقاز شمالی خواهد بود.

وی در ادامه این نشست،‌ سرگئی تسیویلیف، وزیر انرژی روسیه را به‌عنوان رئیس جدید بخش روسیه در کمیسیون دائمی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و ایران معرفی کرد.

معاون نخست‌وزیر روسیه در عین حال آمادگی خود را برای ادامه مشارکت شخصی و ارائه کمک در همه امور مربوط به توسعه روابط روسیه و ایران اعلام کرد.

کد خبر 642958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =