تولید اقتصادی با هدف درآمد و سودآوری همسو با تعهدهای قانونی است

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: با تولید در شرکت‌های گروه اقتصادی صندوق‌ها، بخش اصلی نقدینگی‌ مورد نیاز برای پرداخت مستمری ماهانه تأمین می‌شود و در بنگاه اقتصادی رشد تولید تا جایی که سودآوری ایجاد کند، منطقی است.

به گزارش شانا به‌نقل از صندوق بازنشستگی صنعت نفت، عبدالحسین بیات، در نخستین نشست شورای عالی تولید و برنامه‌ریزی در سال ۱۴۰۳ با گرامیداشت یاد شهدای خدمت، رئیس‌جمهوری شهید و همراهانش، بیان کرد: شهید جمهور همواره در کسوت‌های مختلف، برای کشور و مردم، خالصانه و بدون چشم‌داشتی، خدمت می‌کرد. توفیق بود از نزدیک در آستان قدس و در چند نوبت دیدارهای مناسبتی و کاری از محضر ایشان بهره‌مند شویم؛ رهنمودهای آن شهید در دیدارهای اخیر، یاری‌رسان مسائل فراسازمانی صندوق‌ها بود.

بازیابی اتان از ۶۳ به ۱۰۴ درصد

وی با بیان اینکه معنای تولید در بنگاه اقتصادی صندوق‌ها مساوی با درآمد برای انجام تعهدات قانونی در برابر ذی‌نفعان است، افزود: بخش عمده منابع درآمدی صندوق‌ها از پتروپالایش کنگان تأمین شد. در همین دوره، این شرکت ضمن توسعه طرح‌های پایین‌دستی خود و افزایش بازیابی اتان از ۶۳درصد به ۱۰۴درصد، نقش برجسته‌ای برای تأمین منابع نقدینگی ایفا کرد.

افزایش تولید پارافین

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت تصریح کرد: دومین شرکت تولیدی گروه اقتصادی صندوق‌ها، نفت سپاهان است. این شرکت در این دوره رکوردهای بسیار خوبی در حوزه تولید برجای گذاشت: در یک نمونه، تولید پارافین را از روزانه ۶۰ تن به ۱۰۰ تن رساند و با توجه به صادرات‌محوربودن نفت سپاهان، موفق شد پایانه بندرعباس را با ظرفیت ۳۲ هزار و ۶۰۰ تن به بهره‌برداری برساند.

افزایش ۱۱درصدی ظرفیت اسمی

بیات در بخش ارائه گزارش شرکت نفت جی ادامه داد: ظرفیت اسمی این شرکت ۱۱درصد افزایش یافت. دستیابی به چند فرمولاسیون تازه برای تنوع‌بخشی به تولید و بهره‌برداری از کارخانه بندرعباس، دستاوردهای این بخش تولیدی در گروه صندوق‌ها بود.

وی در بررسی تازه‌ترین وضع تولید در «سروک آذر» نیز گفت: این شرکت نماد حضور گروه اقتصادی صندوق‌ها در بخش بالادستی نفت است. خوشبختانه با همکاری شرکت ملی نفت ایران به‌عنوان کارفرما، حجم تولید از این میدان در همین دوره سه‌ساله بهبود یافته است.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها تصریح کرد: امسال در بخش تولید، واحد FRW نفت سپاهان، در بخش کیفیت‌بخشی به روغن‌های تولیدی صنعتی به بهره‌برداری می‌رسد که در افزایش درآمدهای صندوق‌ها مؤثر خواهد بود.

بیات یادآور شد: تنها ملاکِ افزایش ظرفیت و حجم تولید در بنگاه‌های اقتصادی، افزایش حجم تولید تا حد توان نیست؛ بلکه ملاک، تولید اقتصادی با هدف درآمد و سودآوری برای بنگاه اقتصادی برای تحقق تعهدات قانونی است.

کد خبر 642998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =