گزارش اوجی از تازه‌ترین قراردادهای امضاشده در وزارت نفت

وزیر نفت در نشست هیئت وزیران گزارشی از تازه‌ترین قراردادهای وزارت نفت ارائه داد.

به گزارش شانا به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جواد اوجی بعد از ظهر امروز (یکشنبه، ۲۷ خرداد) در نشست هیئت دولت با بیان اینکه امروز معادل ۲ میلیارد دلار قرارداد با شرکت‌های فنی و مهندسی بخش خصوصی کشور امضا شد، گفت: بنا به توصیه و تأکید رئیس‌جمهوری شهید، ما در صنعت نفت معطل به نتیجه رسیدن مذاکرات یا همکاری شرکت‌های خارجی نماندیم و بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های داخلی تکیه کردیم.

وی افزود: میدان نفتی «چنگوله» در استان ایلام، جزو آخرین میدان‌های نفتی مشترک کشور بود که قرارداد توسعه و افزایش تولید آن با یک شرکت داخلی امضا شد. همچنین امروز قرارداد توسعه میدان نفت «بند کرخه» نیز با شرکتی دیگر به امضا  رسید تا شاهد افزایش قابل توجه استفاده از ظرفیت‌های فنی و مهندسی داخلی در صنعت نفت کشور باشیم.

وزیر نفت همچنین از امضای نخستین قرارداد خرید خدمات فرآورشی از بخش خصوصی کشور در تاریخ وزارت نفت خبر داد که براساس آن دو شرکت داخلی با دستگاه‌های سیار، روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت را در همان محل تأسیسات سرچاه، فرآورش خواهند کرد.

به گفته اوجی، پیش‌بینی می‌شود در قبال این قرارداد ۲ میلیارد دلاری، بیش از ۱۷ میلیارد دلار از محل افزایش تولید و فرآورش نفت عاید کشور شود.

کد خبر 643076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =