تعدادی از نخبگان رشته‌های نفتی از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند

تعدادی از نخبگان دانشگاهی رشته‌های نفتی با هدف آشنایی با بخش بالادست و پایین‌دست نفت و گاز و به همت اداره کل روابط عمومی وزارت نفت از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، شماری از نخبگان دانشگاهی بنیاد علمی نخبگان در رشته‌های نفتی امروز (سه‌شنبه، ۲۹ خرداد) با هدف آشنایی بیشتر با فرایند تولید نفت و گاز به همت اداره کل روابط عمومی وزارت نفت از آزمایشگاه‌های بالادستی و پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند.

در این بازدید یک‌روزه، کارشناسان آزمایشگاه‌های بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت درباره تخلخل، تراوایی، گل و سیمان مخصوص حفاری و آسفالتین توضیح دادند و در آزمایشگاه‌های پایین‌دستی درباره کوک‌های اسفنجی، پلاگ‌های سیمان‌کاری و تولید نانولوله‌های کربنی از گاز طبیعی اطلاعاتی را به بازدیدکنندگان ارائه کردند.

کار با نخبگان، خرید آینده است

در حاشیه این بازدید، عظیم کلانتری‌اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، با بیان اینکه هدف از این بازدید آشنایی نخبگان با بخش پژوهشی صنعت نفت است، گفت: کار با نخبگان خرید آینده است و این کار به سرمایه‌گذاری ویژه نیاز دارد. ما نباید تنها به فکر درست‌کردن ظرفیت باشیم، بلکه باید به پساظرفیت نیز توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین ظرفیت کشور منابع انسانی است، افزود: کشور باید افتخار کند که نیروهایش از لحاظ فنی و اجتماعی به آگاهی لازم رسیده‌اند.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: نفوذ فناوری در صنعت نفت زمانی اتفاق می‌افتد که آن فناوری دغدغه سیستمی باشد که می‌خواهد آن را اجرا کند. پژوهشگاه صنعت نفت با ۶۵ سال سابقه می‌تواند در این زمینه به نخبگان کمک کند.

کلانتری‌اصل با بیان اینکه فناوری قابل انتقال نیست و فقط تجربه است که منتقل می‌شود، گفت: اگر می‌خواهیم فناوری در کشور رشد کند باید آن را بومی‌سازی کنیم. پارسال حدود ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان در رویداد پتروتک توانستند به‌صورت ۱۰۰درصد رایگان با شرکت‌های صنعتی ارتباط برقرار کنند.

یک نخبه می‌تواند رهبر یک بخش باشد

در ادامه مجتبی انصاری، معاون بنیاد نخبگان استان تهران، با تأکید بر اینکه در جذب نخبگان موانع باید رفع شود، بیان کرد: یک نخبه می‌تواند رهبر یک بخش باشد. این کار به سرمایه‌گذاری ویژه نیاز دارد و باید این فرایند را از سیستم آموزش و پرورش آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان پای کار ایستاده و از نخبگان حمایت می‌کند، افزود: می‌توانیم با تشکیل انجمن نخبگان صنعتی و مدیریت صحیح به نتایج خوبی برسیم.

براساس این گزارش، در پایان این بازدید، نخبگان مشکلات و درخواست‌های خود را با رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در میان گذاشتند.

کد خبر 643141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =