خارج‌شدن شرکت ملی حفاری از فهرست واگذاری به نفع صنعت کشور است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خارج‌شدن نام شرکت ملی حفاری ایران از فهرست شرکت‌های در حال واگذاری به بخش خصوصی را گامی بزرگ به‌منظور توسعه بالادست صنعت نفت کشور به‌ویژه در توسعه طرح‌های پارس جنوبی دانست.

به گزارش شانا، محمدحسین متجلی دراین‌باره گفت: خروج نام شرکت ملی حفاری ایران به‌عنوان یک شرکت مهم بالادستی با توجه به سابقه و تجربه فراوان در توسعه مهم‌ترین طرح‌های میدان‌های هیدروکربوری سبب تقویت و توسعه طرح‌های مهم توسعه‌ای صنعت نفت کشور خواهد شد.

وی خروج این شرکت حاکمیتی و معظم از فهرست شرکت‌های در حال واگذاری را نتیجه تلاش محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با هدف حفظ جایگاه ارزشمند این شرکت در زنجیره توسعه و تولید این صنعت عظیم دانست.

مدیرعامل شرکت نفت‌ و گاز پارس بیان کرد: بی‌شک حمایت‌های وزیر نفت، اعضای هئیت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران و رئیس‌جمهوری شهید، در خروج این شرکت که با سابقه فعالیت بیش از چهل سال با فرمان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی امام خمینی‌(ره) تأسیس شد، در دولت سیزدهم انکارناپذیر است.

متجلی با تبریک به مدیران و کارکنان خدوم و متخصص این شرکت تصریح کرد: نقش شرکت ملی حفاری ایران در چهار دهه گذشته برای تحقق برنامه‌های صنعت نفت بی‌بدیل بوده است و خروج این شرکت از فهرست واگذاری به بخش خصوصی را می‌توان نشان‌دهنده توان تخصصی مدیران و کارکنان این شرکت و نقطه عطفی در سرعت‌بخشیدن به طرح‌های توسعه‌ای و طرح‌های مهم بالادستی صنعت نفت به‌ویژه در حوزه پارس جنوبی دانست.

وی تأکید کرد: شرکت ملی حفاری ایران نقش مهمی در طرح توسعه بخش دریایی میدان گازی پارس جنوبی داشته است، به‌طوری که حفاری چاه‌های گازی برخی از طرح‌های مهم توسعه‌ای را بر عهده داشته و هم‌اکنون نیز اجرای عملیات تکمیلی چاه‌های گازی توسعه میدان کیش را در شرکت نفت و گاز پارس عهده‌دار است و انتظار می‌رود با خروج این شرکت از شرکت‌های در حال واگذاری به بخش خصوصی، موجبات افزایش انگیزه کارکنان و پیشرفت فیزیکی طرح‌های توسعه‌ای صنعت معظم نفت کشور را فراهم کند.

کد خبر 643239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =