درآمد ۲۸۱ میلیون دلاری با بهره‌برداری از فاز ۲ میدان نفتی دانان

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به درآمد سالانه ۲۸۱ میلیون دلاری با بهره‌برداری از فاز ۲ میدان دانان گفت: با حفاری ۱۱ حلقه چاه جدید و احداث تسهیلات سرچاهی، تولید از میدان نفتی دانان در فاز دوم از روزانه ۸ هزار بشکه به ۱۹ هزار بشکه افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، مهدی حیدری امروز (دوشنبه، چهارم تیر) در آیین بهره‌برداری رسمی فاز ۲ میدان نفتی دانان که با حضور محمد مخبر، سرپرست‌ریاست جمهوری، و جواد اوجی، وزیر نفت، از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، بیان کرد: طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت دانان در استان ایلام، با هدف افزایش بیش از ۱۱ هزار بشکه‌ای با حفاری ۱۱ حلقه چاه جدید و با سرمایه‌گذاری ۱۴۲ میلیون دلار هدف‌گذاری شد و میزان درآمدزایی روزانه آن معادل ۷۷۰ هزار دلار است که سالانه بالغ بر ۲۸۱ میلیون دلار خواهد شد.

وی درباره مهم‌ترین ویژگی‌های اجرای طرح‌ توسعه‌ میدان دانان افزود: مهم‌ترین ویژگی‌های اجرای طرح‌های توسعه‌ای شامل حفظ، نگهداشت و افزایش تولید با استفاده از دانش فنی و توان متخصصان، پیمانکاران و سازندگان قطعات و تجهیزات ساخت داخل است که در شرایط تحریم با اتکا به منابع و توانمندی‌های کشور اجرا شد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ادامه داد: در این طرح برای ۷۰۰  نفر به‌صورت مستقیم و ۲۱۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

براساس این گزارش، در این پروژه، خدمات فنی ژئوفیزیکی شامل طراحی، جمع‌آوری، انجام مطالعات لرزه‌نگاری سه‌بعدی در مساحتی حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع، احداث یک دستگاه پکیج نمک‌زدایی با ظرفیت روزانه ۱۱ هزار بشکه، توسعه چندراهه دانان، احداث جاده‌های دسترسی به چاه‌ها و اجرای خط لوله ۶ اینچ به طول ۵۵ کیلومتر لحاظ شده است.

میدان نفتی دانان در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی دهلران در استان ایلام و ۸۰ کیلومتری شمال غربی اندیمشک قرار دارد و نفت استحصال‌شده از چاه‌های این میدان از طریق خطوط لوله به واحد بهره‌برداری و نمک‌زدایی دهلران انتقال می‌یابد.

کد خبر 643414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =