برگزاری نشست ویژه کمیسیون اقتصادی اوپک با محور نشست کاپ ۲۹

بیست‌وپنجمین نشست ویژه کمیسیون اقتصادی اوپک (ECB) در آستانه برگزاری نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد (کاپ ۲۹) در جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود.

به گزارش شانا، بیست‌وپنجمین نشست ویژه کمیسیون اقتصادی اوپک روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۶ و ۷ تیر) برگزار می‌شود. این نشست که موضع‌گیری مشخص سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش از نشست کنوانسیون تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد (کاپ ۲۹) در جمهوری آذربایجان است، اهمیت بسیاری دارد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در این نشست بررسی خواهد شد این است که آیا تأکید روی پدیده «گذار سریع انرژی» و کاهش سهم سوخت‌های فسیلی در سبد انرژی جهان در کاپ ۲۹ ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، توجه به گرمایش زمین در سال‌های اخیر، در همه نشست‌های مربوط به سوخت یا محیط‌زیست در دستور کار قرار داشته است. در بیست‌وپنجمین نشست ویژه کمیسیون اقتصادی اوپک نیز این موضوع مورد توجه قرار می‌گیرد و دراین‌باره بحث خواهد شد که آیا تأکید بر محدودکردن گرمایش جهانی به اندازه ۱.۵ درجه سانتی‌گراد براساس موافقت‌نامه پاریس واقع‌گرایانه است.

درمجموع، این نشست‌ها دورنمای جهانی نفت در سال ۲۰۲۴ را ترسیم خواهد کرد که تا پیش از کاپ ۲۹ منتشر می‌شود.

نکته مهمی که در این نشست در مقایسه با دیگر نشست‌های پیشین وجود دارد این است که در این گزارش، برخلاف گزارش‌های پیشین، بر موضع مشترک اوپک‌پلاس تأکید شد.

برگزاری نشست ویژه کمیسیون اقتصادی اوپک با محور نشست کاپ ۲۹

کد خبر 643470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =