ایران قطب گازی منطقه می‌شود

نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران با دیپلماسی موفق انرژی دولت سیزدهم به ثمر نشست، گفت: با اجرایی‌شدن این تفاهم‌نامه، تهران به قطب گازی منطقه تبدیل می‌شود.

مصطفی نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، درباره توافق‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران بیان کرد: خوشحالیم که وزارت نفت، توسعه دیپلماسی انرژی را به‌صورت جدی دنبال می‌کند، بی‌شک انتقال گاز روسیه به ایران، تهران را به قطب گازی منطقه تبدیل می‌کند.

وی افزود: دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم نمره قابل قبولی را کسب کرد و به‌طور کلی اقدام‌های بسیاری ازسوی دولت برای فعال‌کردن دیپلماسی انرژی انجام شده است.

نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس تصریح کرد: افزون بر این تفاهم‌نامه مهم، در موضوع جذب سرمایه‌گذار خارجی در حوزه نفت و گاز به‌ویژه با روس‌ها تفاهم‌های قابل قبولی انجام شده و همکاری مطلوبی بین ایران و روسیه در حوزه انرژی در حال شکل‌گیری است. این دو کشور تجربه‌های قابل توجهی در حوزه انرژی دارند که با امضای تفاهم‌نامه می‌توان این تجربه‌ها را منتقل کرد.

نخعی ادامه داد: امیدواریم این تفاهم‌ها با روس‌ها به قرارداد قطعی منجر شود و شاهد گسترش و امضای قراردادهای نفتی و گازی با روسیه به‌عنوان شریکی راهبردی باشیم.

جواد اوجی، وزیر نفت، روز چهارشنبه (ششم تیر) در گفت‌وگویی درباره امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران اعلام کرد: در سه ماه گذشته همکاران ما در شرکت ملی گاز ایران با گازپروم روسیه این مذاکرات را انجام دادند و خوشبختانه با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری و الکسی میلر، رئیس هیئت‌مدیره شرکت گازپروم، شاهد بودیم که تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران از سوی شرکت ملی گاز ایران و شرکت گازروم روسیه امضا شد.

کد خبر 643481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =