توافق‌نامه گازی ایران و روسیه توسعه اقتصادی منطقه را رقم می‌زند/ اهتمام دولت رئیسی بر اجرایی‌شدن توافق‌ها

سرپرست ریاست‌جمهوری ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت اجرای توافق‌های ایران و روسیه، روابط راهبردی دو طرف را تغییرناپذیر خواند و با تأکید بر اهمیت مذاکرات و نگاه مشترک تهران - مسکو درباره مسائل منطقه‌ای، ابراز امیدواری کرد: تلاش‌های دو کشور برای ثبات‌بخشی به منطقه به نتایج مطلوب برسد.

به گزارش شانا به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محمد مخبر بعدازظهر چهارشنبه (ششم تیر) در پاسخ به تماس تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، امضای تفاهم‌نامه درباره انتقال گاز روسیه به ایران را گامی بلند در مسیر تعمیق روابط دو کشور و اقدامی مؤثر به‌منظور توسعه اقتصادی منطقه دانست و با بیان اینکه با اجرای این طرح، نه‌تنها منافع اقتصادی دو کشور، بلکه منافع کل منطقه تأمین خواهد شد، از اهتمام رئیس‌جمهوری روسیه در به‌سرانجام‌رسیدن این توافق قدردانی کرد.

وی ضمن محکومیت حادثه تروریستی اخیر در داغستان، با دولت و ملت روسیه و خانواده جانباختگان این جنایت ابراز همدردی کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه نیز در این مکالمه تلفنی با ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه راهبردی انتقال گاز میان دو کشور، این توافق را رویدادی بزرگ برای تأمین منافع دو کشور و تقویت همکاری‌های دوجانبه و به نفع بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.

پوتین افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور را رضایت‌بخش و تبادل هیئت‌های دیپلماتیک را بهترین گزینه برای زمینه‌سازی با هدف توسعه روابط برشمرد.

وی با بیان اینکه تهران ثابت کرده است که همکاری دوجانبه با این کشور روی کاغذ نمی‌ماند و به مرحله عمل و اجرا می‌رسد، از اهتمام و جدیت دولت شهید رئیسی برای توسعه و اجرای توافق‌های دوجانبه قدردانی و برای ملت ایران در انتخابات پیش‌ِرو آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

کد خبر 643490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =