امضای توافق‌نامه گازی با روسیه، اوج اقتدار دیپلماسی انرژی دولت شهید رئیسی است

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مثبت دولت سیزدهم در زمینه فروش نفت و گاز کشور در شرایط تحریم، تأکید کرد: انتقال گاز روسیه به ایران اقدامی بزرگ و مهم به‌ شمار می‌رود که می‌تواند ما را به قطب گازی در منطقه بدل کند.

شهباز حسن‌پور بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار شانا دراین‌باره بیان کرد: دولت سیزدهم اقدام‌های قابل توجهی در زمینه فروش نفت و گاز در شرایط تحریم انجام داده که قابل تقدیر است و امضای توافق‌نامه گازی با روسیه، اوج اقتدار دیپلماسی انرژی دولت شهید رئیسی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: سیاست‌های وزارت نفت در زمینه گسترش همکاری‌ها در حوزه انرژی با کشورهای منطقه به‌ویژه روسیه را مثبت ارزیابی می‌کنم؛ اجرای دیپلماسی فعال انرژی و افزایش مراودات با کشورهای همسایه مزیت‌های فراوانی برای کشور دارد.

نماینده کرمان و راور در مجلس گفت: با تکیه بر دیپلماسی فعال گازی می‌توانیم زمینه را برای افزایش مبادلات گازی با کشورهای همسایه ایجاد کنیم که به ما در تبدیل‌شدن به قطب ترانزیت گاز منطقه کمک خواهد کرد.

حسن‌پور یادآور شد: سیاست‌گذاری‌های صحیح در کنار تلاش دولت سیزدهم در وزارتخانه‌های مختلف ازجمله وزارت نفت و امور خارجه به کمکمان آمد تا در شرایط تحریم، به فروش نفت و گاز کشور بپردازیم و رکورد قابل قبولی را در این زمینه ثبت کنیم.

کد خبر 643491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =