روسنفت و لوک اویل صادرات نفت از دریای سیاه را کاهش می‌دهند

منابع آگاه از احتمال کاهش صادرات نفت شرکت‌های روسنفت و لوک اویل روسیه از دریای سیاه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دو منبع آگاه از برنامه بارگیری اعلام کردند به‌دلیل ازسرگیری فعالیت شرکت روسنفت و لوک اویل روسیه در پالایشگاه‌های خود، این دو شرکت صادرات نفت از بندر نووروسیسک در دریای سیاه را در ماه ژوئیه به‌شدت کاهش خواهند داد.

برآوردهای رویترز براساس داده‌های بازار نشان داد مجموع بارگیری نفت دو شرکت روسنفت و لوک اویل از بندر نووروسیسک در ماه ژوئیه حدود ۲۲۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه گذشته کاهش می‌یابد.

دولت روسیه هفته گذشته تصمیم گرفت صادرات بدون محدودیت بنزین را در ماه ژوئیه ادامه دهد و لغو ممنوعیت بخشی از فروش سوخت در خارج از کشور را تمدید کند، زیرا واحدهای تولید نفت داخل روسیه با وجود حمله‌های پهپادهای اوکراینی به پالایشگاه‌ها، فرآورده‌های نفتی کافی برای پاسخ‌گویی به تقاضای فصلی تولید می‌کنند.

براساس این گزارش، صادرات نفت روسنفت از بندر نووروسیسک از یک‌میلیون و ۶۰ هزار تن در ماه ژوئن به ۶۲۰ هزار تن در ماه ژوئیه کاهش می‌یابد، درحالی‌که پالایشگاه تواپس این شرکت قرار است در ماه جاری فعالیت نفت خام را از سر بگیرد.

به گفته منابع آگاه، صادرات لوک اویل از این بندر از ۵۸۰ هزار تن در ماه ژوئن به ۱۹۰ هزار تن در ماه ژوئیه کاهش خواهد یافت.

پس از حمله پهپادی اوکراین در ماه مارس، لوک اویل فعالیت بخش مهمی از تجهیزات فرآوری نفت یعنی واحد تقطیر خام CDU-6 را در پالایشگاه نورسی خود، چهارمین پالایشگاه بزرگ روسیه، از سر گرفت.

مجموع بارگیری نفت از بندر نووروسیسک در ماه ژوئیه یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تن تعیین شده است که نسبت به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن نفت بارگیری‌شده از این بندر در ماه ژوئن، کاهش داشته است.

پیش‌بینی می‌شود هم‌زمان با افزایش فعالیت پالایشگاه‌ها و تعهد مسکو به پایبندی به کاهش تولید نفت توافق‌شده از سوی اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک‌پلاس)، مجموع صادرات و انتقال نفت روسیه از بنادر غربی این کشور در ماه ژوئیه نسبت به ماه ژوئن کاهش یابد.

کد خبر 643863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =