• بیست‌ویکمین نشست وزارتی اوپک‌ پلاس

  /فیلم/

  بیست‌ویکمین نشست وزارتی اوپک‌ پلاس

  شانا _ گروه فیلم: ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌ پلاس) در بیست‌ویکمین نشست خود بر سر افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید برای ماه نوامبر (آبان - آذر) به توافق رسیدند.

 • بیست‌ویکمین نشست وزارتی اوپک‌ پلاس

  بیست‌ویکمین نشست وزارتی اوپک‌ پلاس

  شانا _ گروه عکس: ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌ پلاس) در بیست‌ویکمین نشست خود بر سر افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید برای ماه نوامبر (آبان - آذر) به توافق رسیدند.

 • سفر وزیر نفت به استان کهگیلویه‌وبویراحمد

  /فیلم/

  سفر وزیر نفت به استان کهگیلویه‌وبویراحمد

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، روزجمعه (نهم مهرماه) همراه با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری و جمعی از اعضای هیئت دولت وارد استان کهگیلویه و بویر احمد شد؛ بازدید از سد چمشیر، طرح‌ پتروشیمی گچساران، شهرک صنعتی سربیشه گچساران و شرکت در نشست شورای اداری گچساران، باشت و استان کهگیلویه و بویراحمد از برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر نفت بود.

 • نشست شورای اداری شهرستان باشت با حضور وزیر نفت

  نشست شورای اداری شهرستان باشت با حضور وزیر نفت

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی روز جمعه (نهم مهرماه) در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست مردمی شورای اداری شهرستان باشت حضور یافت و گفت: واحد تبدیل اتیلن به پلی‌اتیلن گچساران پیشرفت ۲۵ درصدی دارد و در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد.

 • نشست شورای اداری شهرستان گچساران با حضور وزیر نفت

  نشست شورای اداری شهرستان گچساران با حضور وزیر نفت

  شانا _ گروه عکس: نشست شورای اداری شهرستان گچساران روز جمعه (نهم مهرماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، سید امین‌الله حجازی، امام جمعه گچساران، علیرضا اتابک، فرماندار گچساران، سیدناصر حسینی‌پور، نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان و مردم این شهرستان برگزار شد. وزیر نفت در حاشیه این نشست در ارتباطی چهره به چهره از نزدیک جویای مسائل و مشکلات مردم شد.

 • بازدید وزیر نفت از طرح پتروشیمی گچساران

  بازدید وزیر نفت از طرح پتروشیمی گچساران

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت دولت سیزدهم که صبح امروز (جمعه، نهم مهرماه) به همراه سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد در حاشیه این سفر یک روزه در بدو ورود از روند تکمیل پروژه ساخت سد چمشیر گچساران و در ادامه از طرح در حال اجرای پتروشیمی گچساران و شهرک صنعتی سربیشه گچساران بازدید کرد.

 • آیین تودیع و معارفه رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت

  آیین تودیع و معارفه رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت

  شانا _ گروه عکس: آیین تودیع و معارفه رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت عصر امروز (چهارشنبه، هفتم مهرماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت در وزارت نفت برگزار شد.

 • به مناسبت روز آتش‌نشان

  به مناسبت روز آتش‌نشان

  شانا _ گروه عکس: هفتم مهرماه روزی است که به بهانه رشادت‌های آتش‌نشانان روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی نام‌گذاری شده است. سال ۱۳۵۹ درست در همین روز بود که پالایشگاه آبادان در جنگ ایران و عراق از سوی دشمن بعثی هدف حمله هوایی قرار گرفت. پس از این اتفاق آتش‌نشانان برای مهار آتش وارد عمل شدند، اما این بار آتش تنها دشمن آنها نبود، بلکه در حین اطفای حریق بار دیگر این پالایشگاه بمباران شد و تعداد زیادی از آتش‌نشانان در این حادثه شهید شدند.

 • سفیر روسیه در تهران به دیدار وزیر نفت آمد

  سفیر روسیه در تهران به دیدار وزیر نفت آمد

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت امروز سه‌شنبه (ششم مهرماه) با لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در تهران، در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت دیدار کرد.

 • آیین عزاداری کارکنان نفت به مناسبت اربعین حسینی

  /فیلم/

  آیین عزاداری کارکنان نفت به مناسبت اربعین حسینی

  شانا _ گروه فیلم: امروز (یکشنبه، چهارم مهرماه) آیین عزاداری به مناسبت اربعین حسینی با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و جمعی از کارکنان وزارت نفت در محل یادبود شهدای گمنام وزارتخانه برگزار شد.

 • دیدار وزیر نفت با وزیر انرژی سریلانکا

  دیدار وزیر نفت با وزیر انرژی سریلانکا

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت امروز (یکشنبه، چهارم مهرماه) با ادایا گامانپیلا، وزیر انرژی سریلانکا در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • آیین عزاداری کارکنان نفت به مناسبت اربعین حسینی

  آیین عزاداری کارکنان نفت به مناسبت اربعین حسینی

  شانا _ گروه عکس: ظهر امروز (یکشنبه، چهارم مهرماه) آیین عزاداری به مناسبت اربعین حسینی با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و جمعی از کارکنان وزارت نفت در محل یادبود شهدای گمنام وزارتخانه برگزار شد.

 • رویدادهای مهم صنعت نفت در شهریور ۱۴۰۰
 • درخشش اراده‌ها

  /فیلم/

  درخشش اراده‌ها

  شانا _ گروه فیلم: عیلرضا ضیغمی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، «عضو هیئت امنای صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت» و «عضو کارگروه مشورتی تشخیص عدم مغایرت مصوبات نفت» به تازگی در گفت‌وگویی با هفته‌نامه مشعل به بازخوانی خاطرات و ناگفته‌هایی از حماسه نفتی‌ها در هشت سال دفاع مقدس پرداخته است و می‌گوید: برای تقویت اراده‌هایمان از هشت سال دوران دفاع مقدس الگو بگیریم.

 • ایستادگی و مقاومت نفت در دفاع مقدس
 • سوخت‌رسانی به مناطق جنگی

  سوخت‌رسانی به مناطق جنگی

  شانا _ گروه عکس: صنعت نفت همواره در سال‌های مختلف خدمات قابل توجهی را به بخش‌های مختلف کشور انجام داده است، به جرأت می‌توان گفت این صنعت در طول هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی از این خدمات را ثبت کرده است. شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از شرکت‌هایی بود که با حضور گسترده در مناطق جنگی، سوخت‌رسانی به‌موقع به مناطق نظامی را به‌عهده داشت و در مجموع ۸۵ شهید را تقدیم وطن کرد. تصاویر پیش‌رو عملیات سوخت‌رسانی به جبهه‌های جنگ را که در سال ۱۳۶۵ ثبت شده است، نشان می‌دهد.

 • سفر وزیر نفت به استان ایلام

  /فیلم/

  سفر وزیر نفت به استان ایلام

  شانا _ گروه فیلم: جواد اوجی، وزیر نفت روز جمعه (دوم مهرماه) از طرح توسعه میدان نفتی آذر واقع در نقطه صفر مرزی در شهرستان مهران، پالایشگاه گاز ایلام،پتروشیمی ایلام و پارک پلی‌پروپیلن بازدید کرد، حضور در میان مردم و برگزاری نشستی مردمی در فرمانداری شهرستان مهران از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر نفت بود.

 • دیدار وزیر نفت با هیئت عراقی

  دیدار وزیر نفت با هیئت عراقی

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت صبح امروز (شنبه، سوم مهرماه) با عادل کریم، وزیر برق عراق در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • وزیری از بدنه نفت

  /فیلم/

  وزیری از بدنه نفت

  شانا _ گروه فیلم: جواد اوجی، وزیر نفت از دکل حفاری ۲۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران در اهواز که بیست ‌و هشت سال پیش روی آن کار کرده بود، بازدید کرد.

 • مهار آتش چاه‌های نوروز در دوران دفاع مقدس

  به بهانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس

  مهار آتش چاه‌های نوروز در دوران دفاع مقدس

  شانا _ گروه عکس: عراق با این تصور جنگ را آغاز کرده بود که در عرض سه روز تهران را تصرف می‌کند، اما باگذشت سه سال از جنگ نیروهای عراقی پشت مرزهای ایران مانده بودند. پس، عراق حمله به میدان‌های نفتی از جمله خلیج فارس را در پیش گرفت تا به زعم خود، شاهرگ اقتصادی ایران را قطع کند. طولی نکشید که سکوهای نفتی فات قاره هدف بمب‌افکن‌های عراقی شدند. پس از حمله به چاه‌های نفتی حوزه بهرگان، میدان نفتی نوروز هدف عراقی‌ها شد.سوم بهمن ۱۳۶۱ چاه شماره ۴ میدان نوروز و ۷ بهمن، چاه شماره ۳ هدف موشک قرار گرفت. شدت تخریب به حدی بود که از این چاه اثری به جز نشت از شیر ایمن آن در محل دیده نمی‌شد.شدت آتش به انداز ه‌ای بود که غواصان از فاصله ۲۰۰ متریِ محل فوران به زیر آب رفته و خود را به محل فوران می‌رساندند. هم زمان، هواپیماهای عراقی هم بر فراز آسمان در پرواز بودند و عملیات را تهدید می‌کردند. سرانجام، عملیات مهار چاه شماره ۵ در ۱۴ اردیبهشت و چاه شماره ۶ در ۲۱ شهریور ۱۳۶۴ با موفقیت پایان یافت. هنگام مهار چاه‌ها، تعدادی از این دلاورمردان به شهادت رسیدند.

 • بازدید وزیر نفت از پالایشگاه گاز و پتروشیمی ایلام

  بازدید وزیر نفت از پالایشگاه گاز و پتروشیمی ایلام

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت در ادامه سفر یک‌روزه‌اش به استان ایلام به پالایشگاه گاز ایلام رفت و در جریان وضع کنونی و طرح‌های توسعه این واحد صنعتی قرار گرفت. بازدید از طرح در حال اجرای واحد تولید پروپیلن به پلی‌پروپیلن و مجتمع پتروشیمی ایلام پایان‌بخش بازدیدهای وی بود.

 • دیدار مردمی وزیر نفت در شهرستان مهران

  دیدار مردمی وزیر نفت در شهرستان مهران

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت امروز (جمعه، دوم مهرماه) در سفر یک‌روزه به استان ایلام، پس از حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان مهران و بازدید از طرح توسعه میدان نفتی آذر، با مردم شهرستان مهران چهره به چهره دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • بازدید وزیر نفت از طرح توسعه میدان نفتی آذر

  بازدید وزیر نفت از طرح توسعه میدان نفتی آذر

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت امروز (جمعه، دوم مهرماه) در سفر یک‌روزه به استان ایلام، از طرح توسعه میدان نفتی آذر بازدید کرد.

 • معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران

  معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران

  شانا_گروه عکس: جواد اوجی امروز (پنجشنبه، یکم مهرماه) در نشستی با حضور مدیران عامل قدیم و جدید شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر را فردی متعهد، متخصص و آشنا به صنعت نفت خواند و گفت: امیدواریم با بهره‌مندی از مدیریت و دانش ایشان، اهداف نظام در سطح شرکت ملی نفت ایران محقق شود.

 • آیین تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت

  /فیلم/

  آیین تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت

  شانا _ گروه فیلم: آیین تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت امروز (چهارشنبه، ۳۱ شهریورماه) در مقبرة الشهدای گمنام وزارت نفت برگزار شد.

 • آیین تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس

  آیین تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس

  شانا _ گروه عکس: آیین تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت امروز (چهارشنبه، ۳۱ شهریورماه) در مقبرة الشهدای گمنام وزارت نفت برگزار شد.

 • حماسه صنعتگران در دفاع مقدس

  حماسه صنعتگران در دفاع مقدس

  شانا _ گروه عکس: ۴۱ سال از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می‌گذرد. روزهای ابتدایی این هجمه همه‌جانبه علیه انقلاب نوپای مردمان ایران با حمله‌های هوایی پرشمار به زیرساخت‌های کشور از جمله تأسیسات نفتی آغاز شد. در دوران جنگ هشت‌ساله انبارهای نفتی، پالایشگاه‌ها، خطوط لوله و حتی نفتکش‌های خارجی و سرانجام سکوهای نفتی در خلیج فارس از جمله اهداف حمله دشمن بود. اندکی پس از آغاز این تجاوز و فروریختن رؤیای خام عراقِ بعثی درباره اشغال خوزستان و ایران، تلاش مضاعف و بی‌وقفه این کشور معطوف به نابودی تأسیسات نفتی ایران با انگیزه جلوگیری از صادرات نفت و فشار به کشور شد. این رؤیای دشمن هیچ‌گاه، حتی برای یک روز در طول هشت سال جنگ تحمیلی محقق نشد. موضوعی که حاصل تلاش رزمندگان ارتش و سپاه و بسیج و تلاشگران صنعت نفت ایران در احیای بی‌وقفه تأسیسات نفتی آسیب‌دیده در بحبوحه جنگ بود. این عکس‌ها که نمایانگر بخشی از ویرانگری‌ها در میانه جنگ است، مجموعه تصاویری است که به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر می‌شود.

 • دیدار وزیر نفت با مدیران شرکت سینوپک چین

  دیدار وزیر نفت با مدیران شرکت سینوپک چین

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت صبح امروز سه‌شنبه (۳۰ شهریورماه) به همراه احمد اسدزاده، سرپرست معاونت امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت با ژونگ گویدونگ، مدیر شعبه شرکت چینی سینوپک در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • نخستین روز کاری مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران

  نخستین روز کاری مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران

  شانا _ گروه عکس: مجید چگنی که روز یکشنبه (۲۸ شهریورماه) از سوی وزیر نفت، به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران انتخاب شد، امروز (دوشنبه ۲۹ شهریورماه) در برج گاز حضور یافت. وی در سخنانی از خدمات حسن منتظرتربتی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی گاز ایران قدردانی کرد.

 • گزیده تصاویر سفرهای اوجی به پایتخت‌های نفتی و گازی ایران

  گزیده تصاویر سفرهای اوجی به پایتخت‌های نفتی و گازی ایران

  شانا _ گروه عکس: جواد اوجی، وزیر نفت پس از اخذ رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی و قرار گرفتن بر صندلی وزارت نفت دولت سیزدهم مأموریت خود برای سرکشی به مناطق عملیاتی را با سفری دو روزه (پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ شهریور) به منطقه ویژه پارس آغاز کرد. شرکت در نشست بررسی طرح‌های گازی و پتروشیمی با حضور مدیران ارشد، بازدید از سکوی گازی فاز یک پارس جنوبی (SPQ۱)، فازهای ۱۲، ۱۴، بندر پارس ۲ (تنبک)، پتروشیمی‌های دماوند و نوری از برنامه‌های این سفر بود. یک هفته بعد روز جمعه (۱۹ شهریورماه) وزیر نفت با حضور در پالایشگاه تهران ضمن تأکید بر ضرورت حضور سرمایه‌گذاران برای ارتقای کمّی و کیفی پالایشگاه‌ها از برنامه‌ریزی برای رساندن ظرفیت پالایش نفت ایران به روزانه ۳.۵ میلیون بشکه خبر داد. سرانجام سفر یک‌روزه جمعه ۲۶ شهریورماه به اهواز و بازدید از دکل ۲۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران، حضور در نقطه صفر مرزی، بازدید از تأسیسات میدان نفتی یادآوران در غرب کارون و نشست با مدیران ارشد صنعت نفت و نمایندگان استان خوزستان در مجلس، پایان‌بخش سفرهای شهریورماه و تابستان ۱۴۰۰ وزیر نفت دولت سیزدهم بود. در کنار توجه به مباحث عملیاتی، بازگرداندن امید و دلگرمی به کارکنان صنعت نفت پیامی بود که وزیر نفت در این سفرها با خود به همراه داشت. این گزارش گزیده روایت تصویری سفرها و بازدیدهای وزیر نفت در گام نخست است.