روابط عمومی های صنعت نفت باید از همه ظرفیتهای رسانه ای استفاده کنند

ماهشهر _ شانا _ گروه نفت: مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: روابط عمومی های صنعت نفت برای پیشبرد اهداف و برنامه های صنعت نفت باید از همه ظرفیت های رسانه ای و شبکه های اجتماعی استفاده مناسب به عمل آورند.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب دکتر اکبر نعمت الهی روز چهارشنبه ( 30 بهمن ماه) در ششمین گردهمایی روسای روابط عمومی های صنعت نفت کشور در بندر ماهشهر گفت: مجموعه روابط عمومی ها لازم است با همدلی و همکاری یکدیگر و ایجاد ارتباط با بخشهای مختلف سازمان اعم از مدیریتها و کارکنان در زمینه ارتقا و تعالی سازمان گام بردارند.

وی با تشریح شرایط کار روابط عمومی ها در گذشته و حال تصریح کرد: باید با خرد جمعی و همکاری تنگاتنگ جایگاه روابط عمومی را در داخل و خارج سازمان ارتقا بخشیده و روابط عمومی مدیر محور را به سازمان محور بدل کنیم.

نعمت الهی در بیان انتظارات از روابط عمومی ها، اظهار کرد: امروز مدیران شناخت جامعی از روابط عمومی دارند و نگاه جامعه به روابط عمومی های سازمانها تغییر کرده است و لذا همکاران می توانند با تدبیر و برنامه ریزی مدون باایفای وظایف خود اثر بخشی داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: کار روابط عمومی امروز بسیار سخت و سنگین است اما با تدبیر، اندیشه و پشتکار، به طور قطع در پیشبرد کارموفق خواهیم بود.

وی با اشاره به فعالیت نزدیک به 300 روابط عمومی در مجموعه بزرگ صنعت نفت، افزود: استفاده از ظرفیتهای رسانه ها و برخورداری از امکانات ارتباطی می تواند در معرفی توانمندیها و توسعه فعالیتهای شرکتها اثرگذار باشد.

نعمت الهی با تاکید بر این که برای توفیق در این راه باید برنامه مدون و روشن داشته باشیم ، اظهار کرد: از چهار شرکت اصلی خواسته شده به شرکتهای زیرمجموعه ابلاغ کنند که برای سال 93 برنامه داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت ادامه داد: در سالهای 93 و 94 برنامه های اعلام شده از سوی روابط عمومی هر یک از شرکتها مورد ارزیابی قرار می گیرد و این برنامه ها می تواند در دستیابی به اهداف و برنامه های آتی مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان این که زمان کارهای عملیاتی و اجرایی در روابط عمومی ها کمرنگ شده است ، گفت: اکنون زمان اندیشه و تفکر است و جا دارد همکاران در کنار کارهای روزمره خود فرصتی برای اندیشه داشته باشند و در این زمینه از صاحب نظران کمک و مشاوره بگیرند.

نعمت الهی در بخشی از سخنانش به لزوم تغییر ساختار و ارتقای روابط عمومی ها اشاره کرد و توضیح داد: در گام نخست تبدیل سطح رئیس روابط عمومی چهار شرکت اصلی به مدیر در دست پیگیری است و با اخذ موافقت مدیران عامل این شرکتها و اجرایی شدن آن به طور طبیعی ساختار روابط عمومی ها ارتقا خواهد یافت.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در پایان از همکاری پتروشیمی بندر امام و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در خصوص برگزاری این گردهمایی قدردانی کرد.

ششمین گردهمایی روسای روابط عمومی های صنعت نفت به میزبانی پتروشیمی بندرامام  با حضور روسای روابط عمومی حدود 300  شرکت تابع وزارت نفت به مدت دو روز در شهرک بعثت مجموعه اندیشه  ماهشهر در حال برگزاری است.

کد خبر 212766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =