تولید شیل اویل آمریکا در ماه مه کاهش می‌یابد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز دوشنبه (24 فروردین ماه) پیش‌بینی کرد که تولید شیل اویل آمریکا در ماه مه سال 2015 میلادی نسبت به ماه آوریل کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز دوشنبه پیش‌بینی کرد که تولید روزانه نفت از ذخایر شیل اویل آمریکا در ماه مه با 45 هزار بشکه کاهش نسبت به ماه آوریل به 4.98 میلیون بشکه می‌رسد که این رویداد نخستین افت ماهانه در تولید نفت آمریکا در چهار سال گذشته به شمار می‌رود.

کاهش پیش‌بینی‌شده تولید شیل اویل آمریکا در ماه مه نسبت به تولید 5.02 میلیون بشکه‌ای این کشور در ماه آوریل، نشاندهنده چگونگی تأثیر افت 60 درصدی قیمتهای نفت در بازارهای جهانی از ماه ژوئن تاکنون بر تولید بی‌سابقه از رونق شیل اویل آمریکا است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش‌بینی کرد که تولید روزانه نفت از حوزه پرمیان در جنوب ایالت تگزاس و نیومکزیکو با 11 هزار بشکه افزایش به 1.99 میلیون بشکه برسد که پایینترین رشد ماهانه  از ماه نوامبر سال 2013 میلادی تاکنون به شمار می‌رود.

در همین حال، تولید روزانه نفت از حوزه باکن در ایالت داکوتای شمالی با 23 هزار بشکه کاهش به 1.3 میلیون بشکه می‌رسد. تولید حوزه ایگل فورد در جنوب تگزاس نیز با 33 هزار بشکه کاهش به 1.69 میلیون بشکه در روز می‌رسد که بیشترین افت ماهانه را از سال 2007 میلادی تاکنون تجربه می‌کند.

بر همین اساس، همزمان با افزایش تمایل شرکتهای حفاری برای برداشت نفت بیشتر از دکلها، تولید نفت از چاههای جدید نیز شتاب بیشتری گرفته است.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت از هر دکل حفاری چاههای جدید در حوزه ایگل فورد در ماه مه با 20 بشکه افزایش به 700 بشکه در روز می‌رسد. تولید مشابه از این چاهها در ماه قبل از آن با 22 بشکه افزایش به 680 بشکه در روز رسید که بیشترین رشد ثبت‌شده بوسیله این موسسه بود. 

در همین راستا، تولید نفت از هر دکل حفاری چاههای جدید در حوزه پرمیان در ماه آوریل با 36 بشکه افزایش به 240 بشکه در روز رسید و در ماه مه نیز با 25 بشکه افزایش به 265 بشکه در روز می‌رسد که پرشتابترین رشد ثبت‌شده بوسیله این موسسه به شمار می‌رود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش‌بینی کرد که تولید گاز طبیعی آمریکا در حوزه‌های اصلی شیل این کشور در ماه مه با 23 میلیون فوت مکعب کاهش نسبت به ماه آوریل به 45.97 میلیارد فوت مکعب در روز می‌رسد که نخستین کاهش پیش‌بینی‌شده از ماه ژوئیه سال 2013 میلادی تاکنون محسوب می‌شود.

بنا بر این گزارش، بیشترین افت تولید روزانه گاز در حوزه‌های نیوبارا با 50 میلیون فوت مکعب کاهش، ایگل فورد با 45 میلیون فوت مکعب و باکن با 21 میلیون فوت مکعب پیش‌بینی شده است.

به گفته این موسسه، بیشترین رشد تولید روزانه گاز در ماه مه را حوزه‌های هینسویل با 44 میلیون فوت مکعب افزایش و یوتیکا با 35 میلیون فوت مکعب تجربه می‌کنند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که تولید گاز در حوزه مارسلوس، بزرگترین میدان گازی آمریکا، در ماه مه با 10 میلیون فوت مکعب افزایش به 16.7 میلیارد فوت مکعب در روز برسد.

تولید گاز از میدان مارسلوس سال گذشته به 14.4 میلیارد فوت مکعب در روز رسید.

کد خبر 238562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =