۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
  • کد خبر: 315312
عرضه نفت شیل آمریکا در مه ۲۰۲۱ افزایش می‌یابد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد که تولید نفت خام آمریکا در ماه مه ۱۳ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد و به ۷ میلیون و ۶۱۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) انتظار دارد که تولید نفت این کشور از هفت میدان نفتی بزرگ شیل، در ماه مه ۱۳ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۷ میلیون و ۶۱۰ بشکه در روز برسد، با این افزایش، تولید نفت خام این منطقه برای سومین ماه پیاپی بیشتر می‌شود.

این نهاد در برآورد ماهانه خود اعلام کرد: بیشترین افزایش تولید در حوزه پرمین، بزرگ‌ترین حوزه تولید نفت شیل در آمریکا خواهد بود، انتظار می‌رود تولید نفت این حوزه ۵۲ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار بشکه در روز - یعنی بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ - برسد.

تولیدکنندگان نفت آمریکا با بهبود قیمت آن در حال افزایش تدریجی تعداد دکل‌های حفاری‌ هستند، این در حالی است که بهبود کند تقاضا و فشار سرمایه‌گذاران برای کاهش بدهی مانع تعجیل شرکت‌های نفتی برای افزایش تولید شده است.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود تولید گاز طبیعی از حوزه‌های اصلی شیل در ماه مه، یک میلیون فوت‌مکعب در روز کاهش یابد و به ۸۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون فوت‌مکعب برسد.

تولید گاز آمریکا در دسامبر ۲۰۱۹ به بالاترین رقم آن یعنی ۸۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون فوت‌مکعب در روز رسیده بود.

این نهاد اعلام کرد که تولیدکنندگان نفت شیل در ماه مارس ۴۶۴ چاه حفاری و ساخت ۶۴۱ چاه را تکمیل کرده‌اند.

کد خبر 315312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =