۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
  • کد خبر: 314927
تولید نفت آمریکا در ژانویه ۲۰۲۱ کاهش یافت

تولید روزانه نفت خام ایالات متحده آمریکا در ماه ژانویه امسال با ۲۱ هزار بشکه کاهش به ۱۱ میلیون و ۸۰ هزار بشکه رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) در روز چهارشنبه (۱۱ فروردین‌ماه) نشان داد تولید نفت خام این کشور در ژانویه امسال نسبت به ماه دسامبر ۲۰۲۰، ۲۱ هزار بشکه کاهش یافته و از روزانه ۱۱ میلیون و ۱۰۱ هزار بشکه به روزانه ۱۱ میلیون و ۸۰ هزار بشکه رسیده است.

تولید نفت خام در ماه ژانویه ۱۳.۱ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال بود، زیرا جنگ قیمتی و کاهش تقاضا در پی شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا سبب کاهش تولید نفت در ایالات متحده آمریکا شد.

براساس گزارش دیگری از اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز پنجشنبه (۱۲ فروردین‌ماه) تقاضای بنزین در ماه ژانویه ۱۲.۵ درصد کمتر از سال گذشته و ۷ میلیون و ۶۷۰ هزار بشکه در روز بود.

تقاضای بنزین در ماه دسامبر ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ۱۲.۴ درصد کاهش یافته بود.

بر اساس داده‌های این نهاد، تقاضا برای نفت حرارتی، گازوئیل و دیگر فرآورده‌های میان‌تقطیری نسبت به مدت مشابه پارسال ۱.۶ درصد کاهش یافت و به ۳ میلیون و ۹۳۰ هزار بشکه در روز رسید. این کاهش در ماه دسامبر ۱.۱ درصد بود.

این در حالی است که تولید گاز طبیعی ۴۸ ایالت آمریکا در این ماه کمی افزایش یافت و به ۱۰۲ میلیون و ۸۴۷ هزار فوت‌ مکعب در روز رسید، این رقم ماه پیش از آن ۱۰۲ میلیون و ۷۱۴ هزار فوت‌ مکعب در روز بود.

کد خبر 314927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =