افزایش شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای نهمین ماه پیاپی

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت آمریکا برای نهمین ماه پیاپی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی آمریکا برای نهمین ماه پیاپی شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را افزایش دادند، زیرا افزایش قیمت نفت در ماه‌های اخیر تولیدکنندگان نفت شیل را به آغاز فعالیت‌های حفاری ترغیب کرده است.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (دهم اردیبهشت‌ماه) خود آورده که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته پیش از آن دو دستگاه افزایش یافته و به ۴۴۰ دستگاه رسیده است. این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ است.

بر اساس این گزارش، این پنجمین هفته در ۶ هفته اخیر بود که شمار دکل‌های حفاری افزایش یافت. شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا در یک سال اخیر ۳۲ دستگاه یعنی ۸ درصد افزایش یافته است. تعداد دکل‌های حفاری همچنین ۸۰ درصد نسبت به ماه اوت ۲۰۲۰ – هنگامی که شمار دکل‌ها به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافت - افزایش یافته است.

این هفته نخستین بار از آوریل ۲۰۱۹ بود که تعداد دکل‌های حفاری نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

در ماه آوریل امسال، مجموع تعداد دکل‌ها ۲۳ دستگاه افزایش یافت و برای نخستین بار از ژوئیه ۲۰۱۷، برای نهمین ماه پیاپی روند افزایشی داشت. شمار دکل‌های نفتی هم برای هشتمین ماه پیاپی افزایش یافت که بالاترین مقدار از آوریل ۲۰۲۰ بود.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ مارس (جمعه، دهم اردیبهشت‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن یک دستگاه کاهش یافت و به ۳۴۲ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی دو دستگاه افزایش یافت و به ۹۶ دستگاه رسید.

قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در هفته مورد اشاره حدود ۶۴ دلار برای هر بشکه بود.

با توجه به اینکه قیمت‌ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته‌اند، بعضی از شرکت‌های انرژی اعلام کردند پس از کاهش هزینه‌های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ کمی افزایش دهند.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 315815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =