کاهش شمار دکل‌های نفتی آمریکا برای نخستین بار از مارس

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد شمار دکل‌های نفت آمریکا برای نخستین بار از ماه مارس کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی آمریکا برای نخستین بار از ماه مارس شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را کاهش دادند، این در حالی است که افزایش قیمت نفت در ماه‌های اخیر تولیدکنندگان نفت شیل را به آغاز فعالیت‌های حفاری ترغیب کرده است.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (سوم اردیبهشت‌ماه) خود آورده است که مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۳ مارس (جمعه، سوم اردیبهشت‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن یک دستگاه کاهش یافت و به ۳۴۳ رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی تغییری نکرد و با ۹۴ دستگاه ثابت ماند.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته پیش از آن یک دستگاه کاهش یافت و به ۴۳۸ دستگاه رسید. پیش از این، شرکت‌های حفاری آمریکا شمار دکل‌های حفاری را برای پنج هفته پیاپی افزایش داده بودند.

بر اساس این گزارش، شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا نسبت به اوت ۲۰۲۰، ۸۰ درصد افزایش یافته است. با این حال، مجموع تعداد دکل‌های حفاری فعال در این هفته ۲۷ دستگاه، یعنی ۶ درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در هفته مورد اشاره حدود ۶۲ دلار برای هر بشکه بود.

با توجه به اینکه قیمت‌ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته‌اند، برخی از شرکت‌های انرژی اعلام کردند که پس از کاهش هزینه‌های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ کمی افزایش دهند.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 315600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =