پتروشیمی های تندگویان، بوعلی و امیرکبیر تخلیه شدند

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی دلیل تخلیه پتروشیمی های تندگویان، بوعلی سینا و امیر کبیر را رعایت مسائل ایمنی عنوان کرد.

مرضیه شاهدایی، دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار اعزامی شانا به ماهشهر گفت: پتروشیمی های تندگویان، بوعلی سینا و امیرکبیر به منظور رعایت امنیت کامل، تخلیه شده است. 

وی با اشاره به موادی که هم اکنون در مخزن پتروشیمی بوعلی سینا در حال سوختن است، اظهارکرد: این ماده، ماده ای نفتی و پالایشگاهی بوده و خطری برای تهدید زندگی انسانی ندارد.  

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کنترل جاده های اطراف پتروشیمی بوعلی سینا را به منظور پیش بینی شرایط بحرانی اعلام کرد. 

پتروشیمی بوعلی سینا در بندر ماهشهر از روز چهارشنبه ( 16 تیرماه) دچار حریق شده است و عملیات اطفای حریق در این مجتمع پتروشیمی هم اکنون در حال جریان است. 

زنگنه با اشاره به عملیات مشترک مهار آتش در پتروشیمی بوعلی سینا، درباره مدت زمان سوختن مواد درون مخزن اظهار کرد: طبق اعلام تیم عملیات، حدود ١٠ تا ١٥ ساعت زمان می برد تا محتوای مواد سوختی درون مخزن بسوزد و به پایان برسد؛ اما نگرانی از این بابت وجود ندارد و باید روال طبیعی آن طی شود.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است،خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و  در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

فرماندهی عملیات مهار آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا بر عهده نفت است.

 

کد خبر 264455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =