کاردر: شرکت‌های خصوصی باید در اعمال مدیریت یکپارچگی دارایی فیزیکی تقویت شوند

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر استراتژی این شرکت مبنی بر واگذاری تدریجی عملیات بهره‌برداری به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: شرکت‌های خصوصی باید توان خود را در حوزه مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی تقویت کنند.

به گزارش خبرنگار شانا، علی کاردر امروز (دوشنبه، 4 تیرماه) در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و گاز در بخش ساحل و فراساحل، افزود: صنعت نفت به دلیل قدمت که ناگزیر فرسودگی به دنبال دارد از یک سو و همین طور به دلیل ماهیت عملکرد که نیازمند ایمنی فراوانی است، به مدیریت دارایی‌های فیزیکی نیاز دارد.

وی گفت: واگذاری تدریجی عملیات بهره‌برداری میدان‌ها از جمله راهبردهای شرکت ملی نفت ایران است و از این رو، شرکت‌های خصوصی فعال در این زمینه باید خود را در بخش مدیریت دارایی‌های فیزیکی نیز تقویت کنند.

کاردر ادامه داد: امیدواریم فرهنگسازی خوبی انجام شود تا ضرورت اعمال مدیریت دارایی‌های فیزیکی که مصداق «پیشگیری بهتر از درمان است» به تمام سطوح صنعت منتقل شود.

به گفته این مقام مسئول، آسیب‌دیدگی یا از بین رفتن دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت از آنجا که ارزش کلانی دارند و همچنین می‌تواند کاهش تولید و در نتیجه کاهش چشمگیر درآمدزایی را به دنبال داشته باشد، بسیار اهمیت دارد و باید از آن جلوگیری کرد.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: شرکت ملی نفت ایران به عنوان کارفرما، به موضوع مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی توجه می‌کند و انتظار دارد شرکت‌های خصوصی همکار با ما نیز خود را در این حوزه تقویت کنند و آن را جدی بگیرند.

وی حوزه نرم افزاری مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی را نیز مهم برشمرد و گفت: باید یکپارچگی در این سیستم با بخش‌های دیگر از جمله بخش کالا، مالی و ... ایجاد شود.

نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و گاز در بخش ساحل و فراساحل به همت شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و با همکاری شرکت نفت فلات قاره ایران، نفت خزر، پایانه‌های نفتی ایران، نفت و گاز پارس و ملی حفاری ایران، امروز و فردا (4 و 5 تیرماه) در هتل اسپیناس پالاس تهران دایر خواهد بود.

کد خبر 283433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =