لزوم توجه به رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی ساکنان مناطق نفتی و گازی

مشاور اجتماعی وزیر نفت بر لزوم توجه به رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی ساکنان مناطق نفتی و گازی تاکید کرد و گفت: شرکت‎های حوزه نفت و گاز باید در حد توان و رعایت موارد قانونی، به رفع مشکلات مردم منطقه بپردازند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، سیدامیر طالبیان در نشست شورای مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق ضمن بیان اهمیت و جایگاه موضوع مسئولیت‎های اجتماعی در مناطق عملیاتی افزود: اهم فعالیت‎های شرکت‎ها به منظور تعهد و ایفای مسئولیت‎های اجتماعی، توسعه پایدار شهرها و روستاهای پیرامون مناطق عملیاتی و مسائل مربوط به حفاظت محیط زیست است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با تاکید وزیر نفت بر توجه به فعالیت‌های مسئولیت‎های اجتماعی، مقرر شده است افزون بر تعیین مشاور در ستاد وزارت و شرکت‎های اصلی، در سطح شرکت‎های عملیاتی نیز شورای هماهنگی (CSR) ایجاد شود که تاثیر مثبتی بر پیشرفت، کار و جامعه پیرامونی خواهد داشت.

سیدابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق نیز درباره موقعیت این شرکت گفت: شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق ضمن تولید و بهره‎برداری از مخازن خانگیران و گنبدلی، با تزریق، ذخیره‎سازی و بازتولید از مخزن شوریجه D سبب شده که در فصل سرد سال و اوج مصرف گاز، ضریب اطمینان بیشتری ایجاد شود و مشکلی در تامین گاز شمال و شرق کشور نداشته باشیم.

وی با اشاره به جایگاه مسئولیت‎اجتماعی در شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق به عنوان یک باور سازمانی، تصریح کرد: این شرکت در بخش مسئولیت ‎اجتماعی همیشه فعال بوده و اقدام‎های خوبی مانند استفاده از ظرفیت‎های منطقه و پیمانکاران بومی، اشتغال‎زایی و استفاده از نیروهای بومی، کمک به احداث و دو بانده کردن جاده اصلی مشهد - سرخس و ... انجام داده است.

محمدی با بیان برخی سختی‎های کار در منطقه گازی خانگیران مانند بدی آب و هوا، خطرات گاز ترش، امکانات و مزایای کم، مهم‎ترین مشکلات موجود را در جذب و نگهداری نیروی انسانی متخصص در این شرکت دانست.

کد خبر 286612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =