اختصاص بیشتر گاز به صنایع سبب رونق و توسعه اقتصادی می‌شود

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: با کاهش گاز مصرفی در بخش خانگی و اختصاص آن به صنایع بزرگ شاهد توسعه و رونق اقتصادی کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان کرمان، سعید مومنی امروز (دوشنبه، یکم بهمن‌ماه) در آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث خط لوله 30 اینچی انتقال گاز به صنایع فولاد بوتیای ایرانیان گفت: تامین انرژی اصلی این صنعت برای شرکت ملی گاز ایران افتخار است و امیدوارم با گازرسانی، این کارخانه بهره‌وری انرژی بالایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز گاز تامین‌کننده بیش از 70 درصد از سبد انرژی کشور است، افزود: روز یکشنبه (30 دی‌ماه) 24 میلیون مترمکعب گاز تنها برای صنایع فولاد ارسال شد.

مومنی ادامه داد: روز یکشنبه 749 میلیون مترمکعب در سراسر کشور گازرسانی داشتیم که 643 میلیون مترمکعب از آن مربوط به بخش مصارف بوده است، بنابراین اگر رقم یادشده به صنایع بزرگ، مانند کارخانه‌ای که امروز گازرسانی شده است، اختصاص یابد، شاهد توسعه و رونق اقتصادی کشور خواهیم بود.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز تصریح کرد: بخش زیادی از گاز تولیدی کشور در مصارف خانگی استفاده می‌شود، بنابراین اگر در این بخش برای مصرف بهینه گاز طبیعی تلاش کنیم، در بخش تامین انرژی صنایع نیز مشکلی نخواهیم داشت.

مومنی تصریح کرد: تابستان امسال روزانه تا 280 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها ارسال کردیم، گاز طبیعی، نعمت الهی و ارزشمند است که نصیب ایرانیان شده است و باید به نحو احسن از آن استفاده کنیم، یکی از راه‌های صحیح مصرف گاز، کاهش شدت مصرف انرژی در بخش‌هایی است که بیشتر جنبه گرمایشی دارند.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: طرح گازرسانی به صنایع فولاد بوتیای ایرانیان یکی از طرح‌های شاخص در میان طرح‌های استان کرمان است که می‌تواند در تولید و اشتغال‌زایی اثرگذار باشد.

کد خبر 286967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =