افتتاح طرح‌های گازرسانی به حدود 1600 صنعت بزرگ و کوچک در 40 سالگی انقلاب

طرح‌های گازرسانی به حدود یک هزار و 600 صنعت بزرگ و کوچک به همراه 300 روستا و 20 شهر با هزینه 3 هزار و 300 میلیارد تومان در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان کرمان،‌ بهرام صلواتی امروز (دوشنبه، یکم بهمن‌ماه) در آیین آغاز به کار پروژه احداث خط لوله 30 اینچی انتقال گاز به صنایع فولاد بوتیای ایرانیان، درباره طرح‌های جدید گازرسانی آماده بهره‌برداری در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در 40 سالگی پیروزی انقلاب انقلاب اسلامی،‌ طرح‌های گازرسانی به حدود یک هزار و 600 صنعت بزرگ و کوچک به همراه 300 روستا و 20 شهر با هزینه 3 هزار و 300 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسند.

وی تاکید کرد: توسعه گازرسانی سبب اشتغال‌زایی، رفاه و حفظ محیط زیست می‌شود و مهاجرت معکوس را به همراه دارد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز افزود: طرح گازرسانی به صنایع فولاد بوتیای ایرانیان به طول 40 کیلومتر و با قطر 30 اینچ احداث می‌شود که مصرف روزانه 70 هزار مترمکعب گاز را به همراه خواهد داشت و تاثیر مهمی بر صرفه‌جویی و کاهش مصرف سوخت‌های میان تقطیر خواهد داشت.

صلواتی اظهار امیدواری کرد که پیمانکار اجرایی در موعد مقرر احداث این خط لوله گاز را تکمیل کند.

خط لوله انتقال گاز ۳۰ اینچ باغین - زرند به طول تقریبی ۴۰ کیلومتر از حوالی شهر باغین تا کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان با هدف گازرسانی به این کارخانه احداث می‌شود؛ در این پروژه ۳۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی شامل حفاری و مسیرسازی و ۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی انجام خواهد شد.

خط لوله یادشده از ایستگاه تاسیسات گازی موجود در منطقه‌ای واقع در غرب شهر کرمان (۲۰ کیلومتری محور کرمان - باغین) آغاز می‌شود و در مجاورت خط لوله ۱۲ اینچ موجود باغین - زرند امتداد می‌یابد و پس از عبور از غرب شهر اختیارآباد و در مجاورت حصار آمادگاه شهید باهنر ادامه خواهد داشت و سرانجام در ۴۰ کیلومتری شهر زرند و شمال کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان پایان می‌یابد و انشعابی به قطر ۲۰ اینچ و طول تقریبی ۲ هزار و ۷۵۰ متر به‌منظور گازرسانی به کارخانه فولاد یادشده در نظر گرفته شده است.

پروژه احداث خط لوله انتقال گاز ۳۰ اینچ صنایع فولاد بوتیای ایرانیان  شامل اجرای حدود ۲۰ کیلومتر خط انتقال گاز ۳۰ اینچ و ۳ کیلومتر انشعاب ۳۰ اینچ و دارای یک ایستگاه رسیور، یک ایستگاه شیر بین‌راهی و یک ایستگاه انشعاب و یک ایستگاه حفاظت کاتدی به همراه طراحی، ساخت و نصب ایستگاه تقلیل فشار ۲۰۰ هزار مترمکعبی با فشار طراحی یک هزار و ۱۵۰ پوند بر اینچ مربع (PSI) است که قرار شده ظرف یک سال اجرایی شود.

هزینه اجرای این طرح ۲۰۸ میلیارد و ۲۹۸ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۹۸ ریال و مبلغ ارزی آن بیش از  ۳ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۶۲ یورو است.

کد خبر 286968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =