تامین TDI خاورمیانه در انحصار پتروشیمی کارون

مدیرعامل پتروشیمی کارون از سهم 100 درصدی این شرکت در تامین تولوئن دی ایزوسیانات خاورمیانه خبر داد.

 به گزارش خبرنگار شانا، علیرضا صدیقی‌زاده صبح امروز (دوشنبه، هشتم بهمن ماه) در آستانه 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: پتروشیمی کارون به عنوان نخستین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه، سهم 100 درصدی در تامین TDI (تولوئن دی ایزوسیانات) خاورمیانه دارد.

وی با اشاره به اینکه با اولویت تامین نیاز داخل، 50 درصد TDI پتروشیمی کارون صادر می‌شود، افزود: 100 درصد نیاز TDI کشورهای همسایه توسط پتروشیمی کارون تامین می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی کارون به سهم 30 درصدی این شرکت برای تامین MDI کشور اشاره و اظهار کرد: امیدواریم براساس برنامه تا سال 99 سهم 100 درصدی در تامین این محصول را در کشور کسب کنیم.

صدیقی‌زاده با بیان اینکه ماهیت صنعت پتروشیمی به گونه‌ای است که نمی‌تواند خارج از حوزه‌هایی که بانک مرکزی تعیین می‌کند، حرکت کند، افزود: ارز حاصل از صادرات پتروشیمی کارون با نرخ تعیین شده از سوی بانک مرکزی به سامانه نیما واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی کارون زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس است، گفت: این هلدینگ به دنبال تدوین دستورعمل‌هایی برای یکسان‌سازی و کاهش تفاوت پرداختی حقوق و دستمزد میان قراردادهای مستقیم و پیمانکار است.

به گفته مدیرعامل پتروشیمی کارون، 1100 نفر در پتروشیمی کارون مشغول به کار هستند که 450 نفر دارای قرارداد مستقیم و بقیه نیروهای پیمانکار هستند.

شرکت پتروشیمی کارون نخستین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه است. این پتروشیمی با استفاده از گازهای کلر، منواکسیدکربن، هیدروژن و نیز تولوئن و اسیدنیتریک قادر است انواع محصولات پایه‌ای و اصلی پتروشیمی، شامل انواع ایزوسیانات‌ها را که دارای ارزش افزوده بالاتر است با کیفیت مناسب تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند.

کد خبر 287102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =