دومین عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‎الملل بورس انرژی

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی از دومین عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‎الملل بورس انرژی در تاریخ ششم اسفند ۹۷ خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، امیرحسین تبیانیان اظهار کرد: در این مرحله یک میلیون بشکه میعانات گازی در محموله‌های ۳۵ هزار بشکه‌ای با قیمت ۶۲.۷۶ دلار به ازای هر بشکه عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این دوره عرضه میعانات گازی یک تسهیل جدید ایجاد شده است، افزود: در این مرحله مشتریان مهلت دارند تا ۱۰ روز مانده به بارگیری، کشتی مورد نظر برای جابه‌جایی محموله را به واحد عملیات فرآورده امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران معرفی کنند، این در حالی است که در اطلاعیه‌های پیشین خریدار بعد از انجام معامله تا ۲۰ روز باید کشتی مورد نظر را معرفی می‌کرد که در غیر این صورت معامله فسخ می‌شد، اما در اطلاعیه جدید این مسئله تسهیل شده است.

به گفته تبیانیان، بارگیری محموله میعانات گازی در عسلویه یا از طریق انتقال کشتی به کشتی در پایانه خارک انجام خواهد شد، همچنین محدودیتی در مقصد ارسالی محموله وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرایط تسویه مشابه عرضه نفت است، اظهار کرد: پیش پرداخت ۶ درصد و امکان تسویه ۱۰۰ درصد ریالی از ویژگی‌های این عرضه است. همچنین مدت تسویه حساب از زمان بارگیری ۹۰ روز تعیین شده است.

تبیانیان همچنین از فروش ۳۵ هزار بشکه نفت خام سبک با قیمت ۵۲.۲۵ دلار به ازای هر بشکه در عرضه روز دوشنبه (۲۹، بهمن‌ماه) در رینگ بین‌الملل بورس انرژی خبر داد.

وی در پایان تاکید کرد: به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‌های فروش نفت، عرضه منظم نفت خام سبک و میعانات گازی در بورس انرژی طبق برنامه به صورت هفتگی ادامه خواهد یافت.

کد خبر 287639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =