اولویت‌های کاری شرکت نفت و گاز پارس در سال ٩٨ تشریح شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تشریح اولویت‌های کاری این شرکت در سال ٩٨ گفت: فاز ۱۴ پارس جنوبی، میدان‌های گازی فرزاد و کیش و طرح نگهداشت تولید در اولویت‌های توسعه و اجرا قرار دارد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام اظهار کرد: با توجه به مراحل پایانی کار توسعه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ و بهره‌برداری از این فازها، تمرکز بر توسعه فاز ۱۴ اولویت نخست کارفرما در پارس جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های توسعه این شرکت در سال آینده به‌طور جدی پیگیری خواهد شد، گفت: فاز ۱۴ آخرین طرح در حال توسعه پارس جنوبی است که فعالیت‌های باقی‌مانده بخش دریا و مجتمع پالایشگاهی آن در اولویت اجرایی سال ۹۸ قرار دارد.

مشکین‌فام به دیگر اولویت‌های کاری شرکت نفت و گاز پارس در سایر میدان‌های مشترک و غیر مشترک اشاره کرد و افزود: توسعه میدان گازی کیش، تعیین تکلیف وضعیت میدان گازی فرزاد، فاز ١١ پارس جنوبی، طرح تقویت فشار و نگهداشت تولید از دیگر برنامه‌هایی است که به‌طور جدی به آنها پرداخته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه وزارت نفت برای امسال برنامه تولید ۳ میلیارد فوت مکعب گاز از فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲ تا ۲۴ ترسیم کرده بود، اظهار کرد: فاز ۱۴ از ماه‌های گذشته با تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز عملیاتی شده و همچنین در هر کدام از فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ که هم اکنون با نیمی از این ظرفیت درحال بهره‌برداری (۳ میلیارد مترمکعب) هستند، تا پایان امسال یک میلیارد فوت مکعب گاز تولید شده و به این ترتیب با تولید ۳ میلیارد فوت مکعب گاز از طرح‌های یادشده، این برنامه محقق می‌شود.

کد خبر 287836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =