سپاه در کنار دولت خدوم ایستاده است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار دولت خدوم و در پیشانی مواجهه با توطئه‎های اقتصادی استکبار جهانی ایستاده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به عسلویه، سعید محمد امروز (یکشنبه، ۲۶ اسفندماه) در آیین بهره‌برداری رسمی از پالایشگاه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی ضمن تبریک به مناسبت افتتاح یکی از بزرگ‌ترین افتخارهای ملی کشور در حوزه صنعت نفت و گاز افزود: در طلیعه گام دوم انقلاب امروز شاهد افتتاح پالایشگاه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی هستیم که به حق می‌توان از آن به عنوان گام عملی و مهم برای تحقق شاخص‌های اقتصاد مقاومتی نام برد.

وی ادامه داد: افتتاح این ابرپروژه که طراحی و ساخت آن در اوج تحریم‌های ظالمانه و با تکیه بر توان و تخصص جوانان این مرزو بوم به انجام رسید در عمل بیانگر شکست مفتضحانه استکبار در تحریم این ملت بوده است و ما با انسجام و همدلی این تهدیدها را به فرصتی برای رشد و اعتلای نظام اجرایی و صنعتی در کشور تبدیل کرده‌ایم.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار دولت خدوم و در پیشانی مواجهه با توطئه‌های اقتصادی استکبار جهانی ایستاده است، تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به عنوان یک پیمانکار عمومی از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصی اعم از مشاوران، پیمانکاران و سازندگان استفاده کرده و در غیاب شرکت‌های خارجی توانسته است طراحی، اجرا و راه‌اندازی پروژه‌ها را صددرصد ایرانی و تامین کالاها را حدود ۷۰ درصد با همت و توان داخلی به انجام برساند.

محمد اظهار کرد: همچنین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) توانسته است در پیچیده‌ترین عملیات فنی و مهندسی با حفر ۳۰۰ کیلومتر چاه در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از ساحل عسلویه در قالب ۷۶ حلقه با عمق حداکثر ۵ هزار و ۲۵۰ متر و نصب هشت سکوی غول‌پیکر و اجرای ۴۵۰ کیلومتر خط لوله ۳۲ اینچ در زیر آب نسبت به استحصال و انتقال گاز از دریا به خشکی اقدام و به آرزوی دیرینه ما مبنی بر پیشی گرفتن از قطر در برداشت از این میدان مشترک جامه عمل بپوشاند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) افزود: این پالایشگاه‌ها با تولید محصولات ارزشمندی شامل روزانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف خانگی، روزانه ۱۵۲ هزار بشکه میعانات گازی به عنوان خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ۵ هزار و ۸۰۰ تن روزانه گاز مایع (ال‌پی‌جی)، تولید ۵ هزار و ۵۰۰ تن روزانه گاز اتان برای خوراک پتروشیمی‌ها و ۸۰۰ تن گوگرد در عمل می‌تواند در یک سال کل سرمایه‌گذاری انجام شده را که بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار است بازگشت دهد که مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی و خلق ثروت برای مردم عزیز خواهد بود.

وی بر ضرورت رسیدگی به وضع قراردادهای جاری و پرداخت مطالبات تاکید کرد و با بیان اینکه احداث پالایشگاه میعانات گازی در اراضی فاز ۱۳ و همچنین احداث مجتمع تولید پلی‌اتیلن و پروپیلن به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا( ص) واگذار شود، گفت: بی‌شک استفاده از مدارک مهندسی و تجهیز کارگاه موجود، نزدیکی به مبادی خوراک، نزدیکی به آبگیر سایت 2، نزدیکی به اسکله تمبک و امکان استفاده از متریال مازاد فازهای ۱۳ و ۲۲ تا  ۲۴ از مزیت‌های رقابتی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای اجرای این طرح‌ها خواهد بود.

به گفته محمد، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) با تجربیات گران‌سنگ خود در اجرای این فازها و در حل مسائل مشابه در واحدهای ۱۸۱  و ۱۰۶ آمادگی دارد که توسعه فاز ۱۱ را نیز به انجام برساند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که همچنین طرح تحول صنعت دریایی در بخش شناوری تهیه و با دستورهای مسئولان مربوطه عملیاتی شود.

کد خبر 288105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =