همکاری‌های ایران و آذربایجان در حوزه انرژی تداوم دارد

نماینده شرکت سوکار آذربایجان گفت: همکاری‌ در بخش‌های دیگر شامل انرژی و حمل‌ونقل بین ایران و آذربایجان در جریان است

رسیم ولیف در حاشیه نخستین روز از بیست‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان در حوزه انرژی و حضور شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) در بسیاری از پروژه‌های نفت و گاز سراسر دنیا، یادآور شد: با حضور در این دوره از نمایشگاه به دنبال معرفی ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور در بخش انرژی و همچنین قابلیت‌های آذربایجان برای میزبانی بیست‌وچهارمین کنگره جهانی نفت هستیم.

وی افزود: حضور در رویدادهای مهمی مانند نمایشگاه حاضر، برای آذربایجان به عنوان یکی از کشورهای عضو شورای جهانی نفت که با کشورهای مطرحی مانند کانادا، آرژانتین، قزاقستان و امارات متحده عربی برای میزبانی کنگره یادشده رقابت دارد بسیار حائز اهمیت است.

نماینده شرکت سوکار آذربایجان همچنین بر روابط اقتصادی، تاریخی و فرهنگی عمیق با ایران تاکید کرد.

ولیف تصریح کرد: همکاری در بخش‌های دیگر شامل انرژی و حمل‌ونقل بین ایران و آذربایجان نیز در جریان است، از جمله می‌توان به حضور شرکت بازرگانی نفت ایران (نیکو) در کنار شرکت‌های لوک اویل روسیه، شرکت ملی نفت ترکیه و پتروناس مالزی در پروژه میدان گازی شاه‌دنیز (Shah Deniz) اشاره کرد.

این نمایشگاه با حضور نمایندگان ۲۱ کشور و با برپایی ۱۰۴۷ غرفه به نمایندگی از شرکت‌های داخلی و ۱۰۶ غرفه به نمایندگی از شرکت‌های خارجی برگزار می‌شود.

در نمایشگاه امسال، نفت و صنایع بالادستی در سالن‌ ۸ و ۹، پالایش و صنایع پایین‌دستی در سالن ۴۱، پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی در سالن ۱۴ و ۱۵، گاز و صنایع میان‌دستی در سالن ۳۸B، سازندگان تجهیزات صنعت نفت در سالن ۳۱، سازندگان تجهیزات صنعتی ایران در سالن ۶، صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی در سالن ۷ و شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و سازندگان ۱۰ گروه کالایی در سالن ۲۷ مستقر هستند.

بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح امروز (چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد و عصر روز شنبه (۱۴ اردیبهشت‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

این نمایشگاه، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان است.

کد خبر 288752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =