شرکت‌های آلمانی برای گسترش همکاری با ایران مستقل عمل می‌کنند

مشاور اقتصادی انجمن مهندسی ماشین آلات و تجهیزات آلمان گفت: شرکت‌های آلمانی می‌توانند به‌طور مستقل سیاست‌ها و راهکارهایی ویژه را برای گسترش همکاری‌ها با بخش انرژی ایران اتخاذ کنند

کلاس فریدریش (Klaaus Friedrich)، مشاور اقتصادی انجمن مهندسی ماشین آلات و تجهیزات آلمان (VDMA)، در حاشیه دومین روز از بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی به خبرنگار شانا گفت:: شرکتهای آلمانی متعددی در این دوره از نمایشگاه حضور دارند که گروهی در قالب پاویون و گروه دیگری از طریق نمایندگی‌های ایرانی خود، فعالان صنایع بالادستی و پایین دستی آلمان را نمایندگی می‌کنند.

وی نقش انجمن مهندسی ماشین‌آلات و تجهیزات آلمان را فراهم آوردن اطلاعات برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران آلمانی در اقصی نقاط دنیا عنوان کرد.

مشاور اقتصادی انجمن مهندسی ماشین آلات و تجهیزات آلمان تصریح کرد: اولویت ما در وهله نخست حفظ روابط در سطح کنونی و در ادامه توسعه آن در صورت فراهم آمدن شرایط مطلوب است، شرکت‌های آلمانی می‌توانند به‌طور مستقل سیاست‌ها و راهکارهایی ویژه را برای گسترش همکاری‌ها با بخش انرژی ایران اتخاذ کنند.

فریدریش درباره سازوکار اینستکس یادآور شد: امیدوارم با عملیاتی شدن این ساز و کار، امکان توسعه روابط مهیا شود، اگر چه مقداری زمان لازم است تا بتوان درباره کاربردی بودن آن اظهارنظر کرد.

در نمایشگاه امسال، نفت و صنایع بالادستی در سالن‌ ۸ و ۹، پالایش و صنایع پایین‌دستی در سالن ۴۱، پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی در سالن ۱۴ و ۱۵، گاز و صنایع میان‌دستی در سالن ۳۸B، سازندگان تجهیزات صنعت نفت در سالن ۳۱، سازندگان تجهیزات صنعتی ایران در سالن ۶، صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی در سالن ۷ و شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و سازندگان ۱۰ گروه کالایی در سالن ۲۷ مستقر هستند.

بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت‌ماه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد و عصر روز شنبه (۱۴ اردیبهشت‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

این نمایشگاه، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان است.

کد خبر 288823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =