هلدینگ خلیج فارس از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی استقبال می‌کند

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از آمادگی این شرکت برای همکاری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعت پتروشیمی خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جعفر ربیعی در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی‌ سنقر با اشاره به اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، ما هم‌اکنون در جنگ اقتصادی هستیم، اظهار کرد: در جنگ نظامی، دشمن در برابر شما وجود دارد و با ابزار نظامی با آن روبه‌رو می‌شوید اما جنگ اقتصادی بسیار پیچیده‌تر از جنگ نظامی است. در جنگ اقتصادی از پشت سر هم گلوله به شما اصابت می‌کند و تهدید می‌شوید.

وی با بیان اینکه سربازان جنگ اقتصادی بسیار بسیار گمنام‌تر هستند، افزود: در جنگ نظامی سرداران را به خوبی می‌شناسیم اما در جنگ اقتصادی سربازان گمنام باقی می‌مانند و همین گمنامی سبب می‌شود که عده‌ای فکر کنند سربازی وجود ندارد و بگویند چرا در بخش اقتصاد آرایش جنگی گرفته نمی‌شود!

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: اگر کشور امروز روی پاست و صادرات نفت و محصولات پتروشیمی همچنان برقرار است به دلیل تلاش‌های سربازان و افسرانی است که نمی‌توانند بیایند پشت بلندگو بگویند چه می‌کنند، زیرا هرچه می‌گویند مورد سوء استفاده دشمنان قرار می‌گیرند.

ربیعی با اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال رونق تولید نام‌گذاری شده است، ادامه داد: ما به عنوان شرکتی که در صنعت پتروشیمی حضور داریم و به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی کشور وظیفه خود می‌دانیم که در مناطقی که امکان ایجاد واحدهای پتروشیمی با توجیه اقتصادی وجود دارد سرمایه‌گذاری کنیم. البته سرمایه‌گذاری پایان‌ناپذیر نیست و به‌طور حتم باید سرمایه‌گذاران و مردم هم وارد کار شوند.

وی به طرح پتروشیمی سنقر به عنوان یک پروژه پایین دستی صنعت پتروشیمی اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه صنایع پایین دست پتروشیمی تنوع بسیار خوبی دارد و بخش‌های مختلف می‌توانند در آن فعالیت داشته باشد و به حجم کمتری از سرمایه‌گذاری را نیاز دارند و از امکانات طبیعی مانند آب کمتر استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: طرحی که در سنقر و کلیایی در نظر گرفته‌ شده است می‌تواند خوراک بسیاری از کارگاه‌های کوچک پایین دست خود را برای تولید نهایی محصولات ایجاد کند.

ربیعی با بیان اینکه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس هیچ‌گاه قصد تنگ کردن فضا برای فعالیت بخش خصوصی در صنایع پایین دست پتروشیمی را ندارد، افزود: حضور ما در این بخش پیام جذب بخش خصوصی است، ما در کنار آنها حضور داریم و آنها را تشویق به سرمایه‌گذاری و حضور در پروژه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: طرح پتروشیمی سنقر در مدت زمان ۱۲ تا ۱۵ ماه با سرمایه‌گذاری ۳۵ تا ۴۰ میلیون دلار انجام می‌شود.

عملیات اجرایی طرح پتروشیمی سنقر کرمانشاه، کامپاندینگ پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن صبح امروز (پنجشنبه، ۹ خردادماه) با حضور بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه و سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در شهرک صنعتی سنقر آغاز شد.

کد خبر 289383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =