مطهری: شرایط کشور نسبت به دوره قبلی تحریم سخت‎تر شده است

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط فعلی کشور برای صادرات نفت نسبت به دوره قبلی تحریم متفاوت است، عملکرد زنگنه را مثبت خواند و گفت: احتمالا مخالفان وی اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند.

به گزارش شانا به نقل از ایسنا، علی مطهری با اشاره به برخی فشارها علیه وزارت نفت، با بیان اینکه فضای مجلس نسبت به وزیر نفت خوب و مثبت، گفت: آنچه گفته شده که ما می‌توانیم یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز صادر کنیم و مقایسه با سال ۹۱ و ۹۲ اصلا درست نیست، زیرا شرایط امروز ما متفاوت است. آن روز بانک‌های ترکیه و امارات با ما کار می‌کردند و این مقدار فشار بر ایران نبود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ما آن موقع به‌طور رسمی می‌توانستیم مقدار مشخصی نفت صادر کنیم و ۲۰ کشور هم از تحریم‌های نفتی ایران معاف بودند و می‌توانستند از ایران نفت بخرند و ببرند، اما اکنون هیچ کشوری از این معافیت برخوردار نیست و هشت کشوری که معاف از تحریم‌های نفتی بودند دوره معافیت‌شان تمام شده است.

وی تصریح کرد: ما قبلا به طور رسمی و غیررسمی صادرات نفت داشتیم و یک و نیم تا ۱.۸۰۰ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم، اما امروز این‌طور نیست، بانک‌های منطقه هم همکاری ندارند و معافیت از تحریم هم برای هیچ کشوری وجود ندارد و کار خیلی سخت‌تر شده است.

مطهری با بیان اینکه اظهارات مطرح شده در زمینه صادرات نفت خیلی حساب شده نبوده است، تصریح کرد: آقای زنگنه هم تاکید دارد که دوباره بابک زنجانی ایجاد نکنیم و با حرف‌های احساسی شرایطی را به وجود نیاوریم که افرادی مثل وی پیدا شوند و اموال مردم از بین برود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه شاید مخالفان زنگنه اهداف سیاسی داشته باشند، عنوان کرد: اگر منصفانه قضاوت کنیم عملکرد آقای زنگنه خوب بوده و خود وی هم گفته هرکس که ادعا می‌کند می‌تواند بیش از این نفت صادر کند می‌تواند راهکار خود را ارائه دهد تا بررسی شود.

کد خبر 290348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =