آماده‌باش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای سوخت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با استقرار جایگاه‌های عرضه سوخت سیار و ارسال محموله‌های سوخت اضطراری، آماده سوخت‌رسانی پایدار به مناطق زلزله‌زده کشور است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مجاهد سعدی آل‌کثیر از آمادگی شرکت پخش منطقه آبادان برای استقرار جایگاه  عرضه سوخت سیار در شهرستان و روستاهای زلزله‌زده مسجدسلیمان خبر داد و گفت: با توجه به وقوع زلزله در شهرستان مسجدسلیمان، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان آمادگی استقرار جایگاه سیار عرضه سوخت نفت سفید در مناطق آسیب‌دیده این شهرستان را دارد تا درصورت بروز هرگونه مشکل احتمالی مردم این شهرستان و روستاهای اطراف آن امکان دسترسی سریع و آسان به سوخت مورد نیاز را داشته باشند.

وی افزود: این منطقه توان کمک‌رسانی به ناوگان حمل‌ونقل فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز  به‌منظور سوخت‌رسانی سریع و به‌موقع به جایگاه‌های عرضه سوخت در شهرستان زلزله‌زده مسجد سلیمان را دارد.

محموله‌های سوخت اضطراری برای ارسال به مناطق زلزله‌زده خوزستان آماده شد

نعمت‌الله نجفی، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز نیز از آماده شدن محموله‌های سوخت اضطراری برای ارسال به مناطق زلزله‌زده شمال خوزستان خبر داد و اظهار کرد: همه نواحی تابعه، انبارهای سوخت و تانکرهای سوخت‌رسان در پی زلزله ۵.۷ ریشتری در مسجدسلیمان و بخش گلگیر در حالت آماده‌باش هستند و آمادگی لازم برای سوخت رسانی فوری نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه سوخت‌رسانی به صورت عادی در مناطق زلزله‌زده شمال خوزستان ادامه دارد و تاکنون وقفه‌ای در عرضه سوخت در این مناطق به وجود نیامده است، ادامه داد: زلزله ۵.۷ ریشتری، خساراتی به جایگاه‌های عرضه سوخت وارد نکرده و سوخت‌رسانی به صورت عادی در جریان است.

نجفی با اشاره به برگزاری نشست بحران شهرستان مسجدسلیمان و اتخاذ تمهیدات لازم برای استمرار سوخت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده، تصریح کرد: هماهنگی کامل با مدیریت بحران خوزستان و واحدهای عملیات امداد و نجات و تامین سوخت بالگردهای هلال احمر انجام شده و جای نگرانی وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، صبح روز دوشنبه (۱۷ تیرماه) زلزله ۵.۷ ریشتری، استان خوزستان، حوالی مسجدسلیمان را لرزاند که محل اصلی زلزله، منطقه گلگیر در نزدیکی هفتکل اعلام شد.

کد خبر 290796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =