۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
  • کد خبر: 291649
پافشاری بانک هلندی بر پیش‌بینی رشد قیمت نفت

یک بانک هلندی اعلام کرد که با وجود تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین، همچنان انتظار دارد قیمت نفت افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اینترنتی اف‌ایکس استریت، پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از وضع تعرفه‌های جدید برای واردات کالاهای چینی خبر داد، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت، اما تحلیلگران رابوبانک هلند همچنان پیش‌بینی کردند که قیمت نفت افزایش خواهد یافت.

این کارشناسان اعلام کردند که شرایط بازار نفت بسیار شبیه نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی است که قیمت نفت در آن افزایش یافته بود.

در گزارش این بانک آمده است: با نگاه به آینده، با وجود دوره کنونی ضعف اقتصادی ناشی از تنش‌های تجاری، ما همچنان معتقد به افزایش قیمت نفت هستیم. پیش‌بینی پایه ما این است که قیمت نفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی به ۷۵ دلار افزایش خواهد یافت و سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی همچنان یک نقطه عطف خواهد بود.

این بانک افزود: ما شرایط بسیار مشابهی با نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی را مشاهده می‌کنیم که در آن، پس از کاهش شدید ذخیره‌سازی و خرید سفته‌بازانه، قیمت‌ها ۲۵ درصد افزایش یافتند.

کارشناسان رابوبانک همچنین اعلام کردند که افت کنونی قیمت نفت، در واقع زمینه‌سازی سفته‌بازان برای افزایش چشمگیر قیمت نفت در ماه‌های آینده سال جاری میلادی است.
 

کد خبر 291649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =