اجرای عملیات افزایش پایداری ارتباطات در منطقه ۱۰ انتقال گاز

عملیات اتصال مرکز بهره‌برداری خطوط لوله غدیر و تاسیسات تقویت فشار گاز جم وریز به شبکه فیبرنوری شرکت ملی گاز ایران اجرایی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، حمید خدری، مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز با اشاره به نقش و اهمیت ارتباطات در پایداری عملیات انتقال گاز گفت: پروژه اجرای فیبر نوری به طول ۱۲ کیلومتر با هدف اتصال فیبر نوری به دو مرکز عملیاتی این منطقه در تاسیسات تقویت فشار گاز جم وریز و همچنین مرکز بهره‌برداری خطوط لوله غدیر به عنوان یکی از اهداف راهبردی این منطقه تعریف و اجرایی شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست این پروژه با اجرای بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ متر فیبر نوری بین پالایشگاه فجرجم و ایستگاه جم وریز انجام شده است، افزود: در فاز دوم این عملیات نیز بیش از ۶ هزار مترمربع فیبر نوری بین ایستگاه یادشده و مرکز بهره‌برداری غدیر اجرا شد.

مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز با اشاره به استفاده از تجهیزات و امکانات شرکتی در اجرای این عملیات اظهار کرد: اجرای طرح فیبر نوری در ایستگاه‌های یادشده، صرفه‌جویی ۱۰ میلیارد ریالی را به همراه داشته است، همچنین تبادل اطلاعات بین RTU تاسیسات و سایر مراکز صنعتی، افزایش سرعت و پایداری بیشتر ارتباطات داخلی، توسعه سیستم الکترونیک و نرم‌افزارهای داخلی، افزایش سرعت در پاسخگویی به دیگر ذی‌نفعان داخلی و اجتماعی و ارتقای امنیت اطلاعات از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح است.

بر اساس این گزارش، منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز، به عنوان یکی از مناطق مهم ده‌گانه شرکت انتقال گاز ایران افزون بر انتقال حجم قابل توجهی از گاز در کشور، بخش عمده‌ای از شبکه فیبر نوری شرکت ملی گاز ایران را به خود اختصاص داده است و ارائه خدمات زیرساختی مخابراتی به مجتمع گازی پارس جنوبی، منطقه ویژه اقتصادی پارس، پالایشگاه گاز فجرجم و پارسیان را نیز به‌عهده دارد.

کد خبر 291764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =