تمرکز بهداشت و درمان صنعت نفت بر ارتقای کیفیت خدمات

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان تهران با اشاره به اینکه تمرکز این سازمان بر ارتقای کیفیت خدمات است، گفت: مشکلی در زمینه تامین دارو نداریم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، علی بهزادی ضمن تبریک روز پزشک گفت: فعالیت‌های اصلی ما در سازمان بهداشت و درمان شامل سه محور پشتیبانی و درمان، ارتقای کیفی خدمات و تامین دارو و لوازم مصرفی است.

وی افزود: در ابتدای دوره اعمال تحریم‌ها برای مواجه نشدن با مشکل، توانستیم نیازهای آتی خود را پیش‌بینی و تجهیزات و داروی مورد نیاز را تهیه کنیم و این دارو و تجهیزات مرتب به‌روزرسانی می‌شوند، همچنین تعداد شرکت‌های تامین‌کننده دارویی را که با آنان همکاری داریم، نیز افزایش دادیم و خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در این زمینه نداشته‌ایم.

بهزادی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای گسترش و ارتقای کادر درمان بیمارستان نفت تهران اظهار کرد: در یک سال گذشته با بسیاری از پزشکان صاحبنام مذاکره کرده‌ایم تا بتوانیم کادر تخصصی خود را گسترش دهیم و خوشبختانه با حضور این پزشکان در تعدادی از زمینه‌های تخصصی توانستیم حوزه‌های کاری جدیدی به خدمات این سازمان اضافه کنیم.

وی خدمات درمانی ارائه‌شده از سوی بهداشت و درمان صنعت نفت را در دو حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم طبقه‌بندی کرد و افزود: در سال‌های اخیر برای آسایش بیشتر خانواده صنعت نفت، با اکثر بیمارستان‌های خوب تهران قرارداد بسته شد تا بیمه‌شدگان بتوانند از خدمات این بیمارستان‌ها نیز استفاده کنند؛ خوشبختانه رضایت از این طرح بسیار زیاد بود و حدود ۲۵ درصد از بیمه‌شدگان خصوصا در زمینه جراحی‌ها از درمان غیرمستقیم استفاده کردند.

بهزادی اظهار کرد: در شهر تهران هم‌اکنون طرح توسعه‌ای نداریم و روی افزایش کیفیت خدمات تمرکز کرده‌ایم. در گذشته زمینی برای احداث بیمارستان جدیدی در منطقه میرداماد در نظر گرفته شده بود که مشکلات حقوقی داشت و هم‌اکنون مشکلات حقوقی این زمین رفع شده و ما منتظر اقدام‌های لازم از سوی شرکت ملی نفت ایران برای احداث بیمارستان هستیم.

تقویت فعالیت واحد نظارت بر درمان بیمارستان صنعت نفت تهران

سیدعباس قاسمی‌حسینی، رئیس بیمارستان نفت تهران نیز با اشاره به سختی‌های شغل پزشکی گفت: پزشکان مابین ۷ تا ۱۴ سال تحصیلات دانشگاهی را می‌گذرانند و در حین کار نیز بار مسئولیت بسیار زیادی بر دوش آنهاست، زیرا با جان انسان‌ها سر و کار دارند. جا دارد به مناسبت روز پزشک، از همه پرشکان بیمارستان نفت قدردانی کنم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه ما در مجموعه خود بهترین پزشکان را به کار گرفته‌ایم، اما با تقویت واحد نظارت بر درمان بیمارستان صنعت نفت تهران، تلاش کرده‌ایم بیماران بتوانند اعتماد کامل به مجموعه ما داشته باشند.
 
نوسازی و تجهیز مرکز سلامت خانواده آزادی

افشین بلوری، رئیس معاونت طب صنعتی و بهداشت درمان نفت تهران نیز با اشاره به نوسازی و تجهیز مرکز سلامت خانواده آزادی گفت: این مرکز هم‌اکنون تبدیل به یک پلی‌کلینیک مجهز شده و بخش‌های فوق‌تخصصی و دندان‌پزشکی را دارا است و امیدواریم در آینده بتواند از حجم مراجعه به بیمارستان نفت تهران بکاهد.

وی پیشگیری را بر درمان مقدم دانست و بیان کرد: ما فهرستی از موضوع‌های آموزشی تهیه کرده‌ایم و به شرکت‌ها ارائه داده‌ایم تا بنا به درخواست آنان این دوره‌های آموزشی را اجرا کنیم. امور بانوان وزارت نفت نیز درخواستی مبنی بر ارائه دوره‌های آموزشی سلامت بانوان داشت که عناوین و محتوای این دوره‌ها نیز تهیه شده است.

بررسی درخواست بیماران برای تهیه دارو خارج از فهرست تامین

در ادامه، رضا شهرامی، معاون درمان و داروی بهداشت و درمان صنعت نفت تهران با اشاره به حضور اکثر بیمارستان‌های مطرح تهران در فهرست بیمارستان‌های درمان غیرمستقیم گفت: درمان با کیفیت و رضایت بیمه‌شدگان اولویت ماست، به همین دلیل روی فعالیت این بیمارستان‌ها نظارت مستمر وجود دارد و اگر از روند درمان آنان راضی نباشیم، یا قوانین در این بیمارستان‌ها رعایت نشود از فهرست ما خارج می‌شوند.

وی فهرست اقلام دارویی و تجهیزاتی را که از سوی بیمه نفت پوشش داده می‌شود کامل‌تر از اکثر بیمه‌های پایه و تکمیلی دانست و گفت: ما یک کمیته تخصصی داریم که در صورت درخواست بیماران برای دارویی که در فهرست تامین ما وجود ندارد، تشکیل و اگر نیاز بیمار مشخص شود، این داروها تهیه می‌شود.

شهرامی خدمات دندان‌پزشکی نفت در تهران را بسیار کامل خواند و گفت: خوشبختانه ما همه نیازهای دندان‌پزشکی بیماران را به غیر از بعضی اقدام‌های زیبایی، به‌صورت مستقیم پوشش می‌دهیم و نیازی به ارائه خدمات دندان‌پزشکی به‌صورت غیرمستقیم نداریم.

کد خبر 292413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =