توجه به توسعه پایدار با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: این شرکت توجه به توسعه پایدار و اهتمام به بهبود شرایط اجتماعی محدوده فعالیت‌های خود را با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار شانا، احمد محمدی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه، پنجم شهریورماه) در چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت افزود: هدف اصلی مسئولیت اجتماعی افزون بر رضایت و توانمندسازی نیروهای بومی، فراهم‌کردن زمینه‌های لازم برای توسعه و امنیت پایدار در کشور است و این مهم با داشتن برنامه مدون و اصولی محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: صنعت نفت از زمان پیدایش تاکنون در امر مقوله مسئولیت اجتماعی پیشگام بوده است و توانسته نقشی بسزا در توانمندسازی جوامع محلی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: هر چند انتقادهایی به ما وارد است، اما مواقعی هم بوده که فعالیت‌هایی صنعت نفت در زمینه مسئولیت اجتماعی آن‌طور که باید تبلیغ نشده است.

محمدی با بیان اینکه فعالیت‌ها و اقدام‌های عام‌المنفعه باید براساس برنامه‌ریزی هدفمند انجام شود، افزود: تلاش‌ها باید بر محور شکل‌گیری مسئولیت اجتماعی هدفمند باشد تا گوشه‌ای از محرومیت‌ها برطرف شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: شناسایی نیازمندی‌های واقعی مناطق عملیاتی از اهم واجبات است، زیرا در بعضی از مناطق، خدماتی ارائه شده که چندان ضرورت نداشته است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه اگر نیازها را واقعی‌سنجی و اولویت‌بندی کنیم به هدف نزدیک‌تر می‌شویم و امنیت و توسعه پایدار بیشتر محقق می‌شود، افزود: خدمات ارائه شده به صورت پراکنده است که با برنامه‌ریزی منظم و اصولی می‌توان آنها را پررنگ‌تر نشان داد.

محمدی به تدوین نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت اشاره کرد و افزود: در صورت اجرایی شدن این نظام‌نامه، بدون شک مردم احساس رضایت بیشتری خواهند داشت.

به گفته وی، امیدواریم با ارائه خدمات عام‌المنفعه به مردم بتوان حق مطلب را ادا کرد، زیرا اگر ما خدمتگزار مردم هستیم باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که برای مردم قابل لمس باشد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه این شرکت به‌منظور توسعه سازمان، به بخش و فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته است، گفت: مسائل بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) همواره مورد تاکید مدیران اجرایی این شرکت بوده و در سراسر مناطق نفت‌خیز جنوب اهمیت ویژه‌ای داشته است.

محمدی اقدام‌های پیشگیرانه و جلوگیری از مخاطره‌های زیست محیطی، همکاری با ستاد مدیریت بحران، اعزام کارشناسان مناطق نفت‌خیز به محل‌های در خطر وقوع سیل، استقرار گروه مجهز پایش و بررسی وضع دبی رودخانه کارون و اعلام آماده‌باش کامل به پیمانکاران پروژه‌های اجرایی برای اقدام‌های پیشگیرانه را از اهم فعالیت‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمان بحران سیل اخیر خوزستان برشمرد.

کد خبر 292515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =