شرکت‌های ملی حفاری، پژواک انرژی و مشاور آب کرخه قرارداد مشارکت امضا کردند

شرکت‌های ملی حفاری، پژواک انرژی و شرکت مهندسی مشاور آب کرخه به‌منظور همکاری‌های مشترک و هم‌افزایی توان فنی، بازرگانی و مهندسی، قرارداد مشارکت سه‌جانبه امضا کردند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، این مشارکت‌نامه، روز دوشنبه (چهارم شهریورماه) توسط سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، عباس قبادی، مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی پژواک انرژی و کریم منابی، مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور آب کرخه امضا شد.

بر اساس مفاد این سند همکاری مقرر شد سه شرکت، برای حضور در مناقصات و تکمیل پیشنهادهای فنی و بازرگانی و انجام همه فعالیت‌های مهندسی، تهیه کالا و مواد، تامین دستگاه‌های حفاری و خدمات جانبی و پشتیبانی مرتبط و همچنین تجهیزات مورد نیاز پروژه توسعه میدان‌های سپهر، جفیر و دیگر پروژه‌های آینده همکاری مشترک داشته باشند.

کارفرمای طرح توسعه میدان‌های سپهر و جفیر، شرکت اکتشاف و تولید پاسارگاد است و این مشارکت‌نامه از تاریخ امضا تا انجام کامل این پروژه و پروژه‌های آینده معتبر خواهد بود.

در اجرای این پروژه و دیگر پروژه‌ها، شرکت ملی حفاری تامین دستگاه‌های حفاری مورد نیاز و تجهیزات جانبی و ملزومات مصرفی عملیات حفاری را برعهده دارد.

تامین نیروی فنی و مدیریتی مورد نیاز، انجام عملیات حفاری و ارائه خدمات جنبی حفاری در صورت درخواست دیگر اعضا برای کاربست سرویس خاص از تعهدات شرکت ملی حفاری ایران به شمار می‌آید.

در این قرارداد مشارکت، تامین کالا، قطعات یدکی، مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز پروژه و خدمات جنبی در صورت درخواست دیگر اعضا و تامین نیروی فنی و مهندسی مورد نیاز راهبری و مدیریت پروژه از تعهدات شرکت خدمات مهندسی پژواک انرژی است.

همچنین تعهدات شرکت مهندسی مشاور آب کرخه در بخش‌های ارائه خدمات مهندسی شامل مطالعات مخزن و تاسیسات بالادستی مورد نیاز پروژه، تامین نیروی فنی و مدیریتی، تامین کالا، قطعات یدکی و تجهیزات در صورت درخواست دیگر اعضا، احداث لوکیشن و جاده دسترسی، احداث کمپ در صورت نیاز، اجرای سیویل (swivel) سیستم مدیریت پسماند، احداث خطوط جریانی و دیگر خدمات پشتیبانی تعریف شده است.

در آیین امضای مشارکت‌نامه، سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران و از توانمندی و ظرفیت‌ بالایی در زمینه ارائه همه فعالیت‌های حفاری و خدمات فنی این صنعت راهبردی برخوردار است و اجرای چند پروژه کلیدی در دست (EPDS) مرتبط با تولید نفت و گاز در خشکی و دریا را در کارنامه دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت در زمینه همکاری و هم‌افزایی مستمر با شرکت‌های بخش خصوصی فعال در عرصه حفاری داخلی افزود: شرکت ملی حفاری ایران برای توسعه همکاری با شرکت گسترش انرژی پارسارگاد و شرکت‌های زیرمجموعه آمادگی دارد و این همکاری در پیشبرد برنامه‌های شرکت ملی نفت ایران بسیار مفید و موثر خواهد بود.

مهدی میرمعزی، مدیرعامل گروه گسترش انرژی پاسارگاد نیز با اشاره به متداول شدن اجرای کار مشترک در قالب پروژه گفت: مشارکت‌نامه فیمابین این مجموعه با شرکت ملی حفاری ایران همه فعالیت‌های رو سطحی و زیر سطحی  پروژه‌ها را دربرمی‌گیرد و با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند ارزشمند باشد.

وی افزود: همکاری‌های مشترک میان شرکت ملی حفاری ایران با شرکت‌های بخش خصوصی سبب ایجاد تحول و پیشرفت در کار شده و این مهم که ملی حفاری دنبال می‌کند مایه مباهات است و از آن استقبال می‌شود.

همچنین محمدعلی عمادی، معاون اجرایی بخش بالادستی گروه گسترش انرژی پاسارگاد ضمن تشریح  ظرفیت‌های این شرکت در انجام  پروژه‌های بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های شرکت ملی نفت ایران و موضوع اجرای پروژه‌های میدان محور، EPC و EPD، هدف از مشارکت با شرکت ملی حفاری ایران حضور مشترک در اجرای این پروژه‌ها و حضور در بازارهای هدف در داخل و خارج کشور است.

در این آیین عباس قبادی، مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی پژواک انرژی با اشاره به فعالیت‌های این شرکت در ارتباط با مدیریت، مهندسی، تامین کالا و اجرای  پروژه‌های نفت و گاز گفت: این شرکت متقاضی استفاده از توانایی‌های شرکت ملی حفاری درباره ارائه عملیات حفاری و خدمات جنبی این صنعت است.

کریم منابی، مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور آب کرخه نیز درباره توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت که در استان خوزستان استقرار دارد، توضیحاتی ارائه داد و گفت: این شرکت توان لازم برای اجرای پروژه‌های مربوط به صنعت نفت در دو بخش بالادستی و پایین‌دستی و همچنین آب را دارد و فعالیت‌های قابل توجه و موثری داشته است.

کد خبر 292529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =