شرکت‌های ملی حفاری و توسعه نفت و گاز پرشیا سند همکاری امضا کردند

شرکت‌های ملی حفاری ایران و توسعه نفت و گاز پرشیا در زمینه اجرای پروژه‌های IPC/E&P، قرارداد مشارکت امضا و مبادله کردند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، این مشارکت‌نامه روز پنجشنبه (هفتم، شهریورماه) در ساختمان شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا در اهواز به امضای سیدعبدالله موسوی و سیدجعفر حجازی مدیران عامل دو شرکت رسید.

در آیین امضای این سند همکاری که تعدادی از مدیران ارشد دو مجموعه حضور داشتند، مدیرعامل شرکت ملی حفاری به برنامه‌های این شرکت مبنی بر توسعه همکاری با شرکت‌های نفتی و شرکت‌های فعال بخش خصوصی در عرصه صنایع نفت، گاز و حفاری تاکید کرد.

موسوی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری یک سرمایه ملی است و در زنجیره تولید نفت وگاز نقش اساسی ا یفا می‌کند، گفت: این شرکت با برخورداری از نیروهای متخصص و کارآمد و داشتن ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و تجهیزات خدمات جانبی یکپارچه در منطقه جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی به توانمندی‌های شرکت ملی حفاری در اجرای پروژه‌های کلید در دست (EPDS) در بخش‌های خشکی و دریا اشاره کرد و افزود: شرکت ملی حفاری در هفته‌های اخیر چند سند همکاری با شرکت‌ها، مجموعه‌های صنعتی و مراکز علمی و پژوهشی مبادله کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: براساس مفاد این قراردادهای همکاری، دو طرف در مباحث توانمندی‌های فنی مهندسی، پشتیبانی، ماشین‌آلات و تجهیزات از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده می‌کنند.

موسوی درباره ۲۷ پروژه تعریف‌شده به کارفرمایی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: ملی حفاری تاکنون در مناقصه دو پروژه توسعه میدان‌های نفت شهر و گچساران برنده و این پروژه‌ها وارد فاز اجرایی شده است.

وی در همین ارتباط توضیح داد: بر اساس برنامه‌های صنعت نفت، شرکت ملی حفاری امسال در قالب امضای تفاهم‌نامه، توافقنامه و مشارکت‌نامه با تعدادی از شرکت‌های بخش خصوصی قرارداد همکاری امضا کرده است.

در این آیین جعفر حجازی، مدیرعامل شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا نیز با اشاره به اینکه پروژه‌های توسعه‌ای میدان‌های نفت و گاز که از سوی شرکت ملی نفت ایران در برنامه قرار می‌گیرد در دو بخش رو سطحی و زیرسطحی است، اظهار کرد: توسعه نفت و گاز پرشیا در قالب این مشارکت‌نامه قصد دارد در پروژه‌های زیر سطحی از خدمات شرکت ملی حفاری ایران استفاده کند.

وی ضمن تشریح ابعاد فعالیت‌های این شرکت در اجرای پروژه‌های مختلف با ابراز خرسندی از همکاری دوجانبه با شرکت ملی حفاری ایران گفت: این همکاری در زمینه اجرای پروژه‌های میدان محور و دیگر پروژه‌های IPC/E&P  استمرار خواهد داشت.

کد خبر 292600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =