ضرورت اجرای مانورهای منظم برای ارتقای پایداری پالایشگاه‌های کشور

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: با توجه به اهمیت پالایشگاه‌ها به‌عنوان زیرساخت‌های راهبردی کشور، اجرای مانورهای منظم برای ارتقای پایداری و تاب‌آوری یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش شانا به نقل از سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار غلامرضا جلالی امروز (یکشنبه، ۱۰ شهریورماه) در بازدید از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با بیان اینکه پالایشگاه‌ها از جمله زیرساخت‌های حیاتی و راهبردی کشور به شمار می‌آیند، اظهار کرد: با توجه به حساسیت‌های بالای این تأسیسات زیربنایی و حیاتی، اهمیت توجه به الزام‌ها و ضرورت‌های پدافند غیرعامل بیش از پیش خود را نمایان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه ویژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در صنعت نفت کشور این الزام‌ها باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد، تأکید کرد: برگزاری مانورهای منظم ارزیابی وضعیت در پالایشگاه‌ها از منظر پدافند غیرعامل یک امر اساسی و ضروری است که باید در برنامه‌های سالانه اداره این تأسیسات در نظر گرفته شود.

برگزاری رزمایش سایبری

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس از نظر معماری توانسته است بسیاری از رویکردهایی را که از منظر پدافند غیرعامل حائز اهمیت است برآورده کند.

به گفته سردار جلالی، پالایشگاه یک مجموعه فرآیندی صنعتی است که اغلب این فرآیندها همراه با خطر هستند. به‌طور طبیعی رعایت ضوابط بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) و ملاحظات پدافند غیرعامل در چنین مجموعه‌ای یک موضوع اجرایی و الزامی است.

وی با اشاره به اینکه آمادگی کارکنان در پاسخگویی به حوادث و حفظ کارکرد پالایشگاه بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: این کار با آموزش، تمرین و تکرار در قالب رزمایش محقق می‌شود، از همین رو در برنامه‌ای پیشنهاد برگزاری یک رزمایش سایبری را به مدیران مجموعه ارائه کردیم.

سردار جلالی ابراز امیدواری کرد با فراهم کردن زمینه‌های مشترک همکاری بین صنعت نفت و سازمان پدافندغیرعامل کشور، شرایط برای ارتقای تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی کشور به بهترین نحو فراهم شود.

کد خبر 292714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =