۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
  • کد خبر: 292946
عملیات گازرسانی به فازهای ۶ و ۷ بندرعباس آغاز شد

عملیات گازرسانی به فازهای ۶ و ۷ بندرعباس به طول ۲۲۵ کیلومتر و با اعتبار اولیه ۶۰ میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، آیین کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به فازهای ۶ و ۷ شهر بندرعباس با حضور مدیران شرکت گاز استان هرمزگان و مقام‌های استانی برگزار شد.

در این آیین، فریدون همتی، استاندار هرمزگان از مردم خواست نسبت به اشتراک‌پذیری گاز طبیعی اقدام کنند و تاکید کرد: شرکت گاز استان هرمزگان با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی و با اختصاص هزینه‌های قابل توجه به دنبال تامین رفاه حال شهروندان است و ضرورت دارد مردم نیز در این موضوع مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: استان هرمزگان در شاخص‌های گازرسانی عقب بود، اما با حرکت بزرگ و خیز بلند شرکت گاز هرمزگان، عملیات گازرسانی با سرعت بیشتری در حال انجام است.

پایان گازرسانی به بندرعباس تا سال ۱۴۰۰

فواد حمزوی، مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان درباره عملیات اجرایی گازرسانی به فازهای ۶ و ۷ شهر بندرعباس، اظهار کرد: گازرسانی به فازهای ۶ و ۷ شهر بندرعباس شامل ۲۲۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه است که ۶۰ میلیارد تومان به عنوان اعتبار اولیه برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود هزینه این پروژه تا مرحله پایانی به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد، اعلام کرد: با بهره‌برداری از این طرح، بیش از ۴۰ هزار خانوار زیر پوشش گاز طبیعی قرار خواهند گرفت.

حمزوی یادآور شد: در هشت سال گذشته تنها ۲۰ درصد شهر بندرعباس گازرسانی شده است و هدف ما برای دو سال آینده گازرسانی به ۸۰ درصد باقیمانده این شهر است تا در پایان سال ۱۴۰۰ شهر بندرعباس به طور کامل گازدار شود.

کد خبر 292946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =