سهم ۹۵ درصدی صنعتگران پلاستیک از نمایشگاه ایران‌پلاست

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک (استان تهران) اظهار کرد: ۹۵ درصد شرکت‌کنندگان سیزدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست، صنعتگران حوزه پلاستیک هستند.

به گزارش شانا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست، علی معین‌فر درباره تأثیر نمایشگاه‌های تخصصی صنعت پلیمر در صنایع گفت: برگزاری نمایشگاه در سطح ملی دستاوردهای خوبی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: ۹۵ درصد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه ایران پلاست، صنعتگران پلاستیک و پنج درصد شرکت‌های پتروشیمی هستند.

معین‌فر صنعت پلاستیک را صنعت نخست ایران خواند و ادامه داد: این صنعت می‌تواند ارزآوری بسیار بالایی داشته باشد، اما با مشکلاتی نیز دست و پنجه نرم می‌کند. این مشکلات شامل دو دسته‌ عمده‌ ماشین‌آلات و مواد اولیه است که ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند، به طوری که اگر ماشین‌سازی پیشرفت نکند منجر به کاهش کیفیت محصول و از دست رفتن بازارهای صادراتی در آینده‌ نه چندان دور خواهد شد. ابزار صنعت پلاستیک باید روزآمد باشد تا سرانجام محصول باکیفیت تولید شود.

وی با اشاره به اینکه در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست به صورت تجمیع تشکل‌ها حضور پیدا خواهیم کرد، اظهار کرد: همه انجمن‌ها با افزایش تعداد آنها تحت عنوان یک تشکل گرد هم آمدند و شورای تشکل‌های پلاستیک را بنا نهادیم که با استقبال زیادی روبه‌رو شد.

معین‌فر تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۲ تا ۱۴ تشکل عضو هستند و نشست‌های ماهانه برگزار می‌شود. درخواست‌های مشترک آنها مطرح و برای انجام پیگیری می‌شود.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست ۳۱ شهریورماه تا سوم مهرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

کد خبر 293262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =