کیفیت کل بنزین توزیعی در تهران یورو ۴ است

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای تاکید کرد: کل بنزین توزیعی در کلانشهر تهران استاندارد یورو ۴ دارد و گوگرد آن نیز کمتر از ۵۰ پی‌پی‌ام است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: «پیرو اخبار کذب منتشر شده طی روزهای اخیر در برخی رسانه‌های کشور، به اطلاع هموطنان می‌رساند تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو ۴ بوده و گوگرد آن زیر ۵۰ ppm است.

شایان یادآوری است که مطابق با قانون، تنها مرجع صاحب صلاحیت در ارزیابی انطباق فرآورده توزیعی با استاندارد مورد نظر، سازمان ملی استاندارد یا نهادهای مورد تایید آن است؛ چگونگی انجام نمونه‌گیری، روش آزمون و بقیه جزئیات مربوط به آزمایش نمونه‌های بنزین امری تخصصی است، بنابراین اظهارنظر دیگر نهادها فاقد صلاحیت است.

تازه‌ترین گزارش سازمان ملی استاندارد، میانگین گوگرد بنزین توزیعی در سطح کلانشهر تهران را زیر ۵۰ پی‌پی‌ام نشان می‌دهد، بنابراین ادعاهای مطرح شده در برخی رسانه‌های کشور درباره میزان گوگرد بالا در هوای تهران به‌طور کامل رد می‌شود.

انتشار این‌گونه اخبار کذب و بدون منبع مشخص مصداق تشویش اذهان عمومی است، بنابراین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیگیری منابع این خبرسازی در مراجع قضایی را حق خود دانسته و نتیجه آن را از طریق رسانه‌ها به اطلاع هموطنان عزیز خواهد رساند».

کد خبر 293329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =